خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  هرانا؛ بازداشت سجاد خداکرمی در اطراف حسینیه ارشاد

هرانا؛ بازداشت سجاد خداکرمی در اطراف حسینیه ارشاد

خبرگزاری هرانا – بامداد شنبه بیست و نهم مرداد پس از برگزاری مراسم احیاء در حسینیه ارشاد با حضور فعالان دانشجویی و خانواده زندانیان سیاسی تنی چند از شرکت کنندگان در مراسم، بدون هیچ توضیحی توسط نیروهای امنیتی حاضر در محل بازداشت شده‌اند که از وضعیت آن‌ها خبری در دست نیست.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، از جمله بازداشت شدگان شب نوزدهم رمضان می‌توان به سجاد خداکرمی فعال سیاسی و از اعضای فعال ستاد ملی جوانان اصلاح طلب (۸۸) اشاره کرد.

شاهدان عینی در خصوص بازداشت ایشان می‌گویند که پس از ترک حسینیه ارشاد و در حالی که نامبرده در خیابان به سمت منزل در حرکت بود یکی از نیروهای لباس شخصی به او نزدیک شده و خطاب به او گفت: «می‌شود چند لحظه تشریف بیاورید؟» و پس از برداشتن چند قدم خداکرمی را به داخل ون نیروی انتظامی هدایت کرده است.

این بازداشت در حالی صورت گرفت که این فعال سیاسی پیش از این در بهمن ماه سال ۸۹ نیز با اتهاماتی چون «تبانی بر ضد امنیت کشور از طریق دعوت افراد برای تجمع ۲۵ بهمن» و تبلیغ علیه نظام بازداشت شده بود و در این رابطه مرداد ماه امسال شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب اسلامی او را به یک سال حبس تعزیری محکوم کرد که این حکم با اعتراض متهم به دادگاه تجدیدنظر ارجاع شده است.

گفتنی است تلاش نیروهای امنیتی برای کنترل فضای حسینیه ارشاد و محوطه اطراف آن بسیار چشمگیر بود و پس از پایان مراسم به صورت اتفاقی نیروهای امنیتی اقدام به بازداشت چند خانواده دیگر نیز کردند. مراسم سخنرانی و احیاء فعالان دانشجویی در حسینیه ارشاد برای شب‌های بیست و یکم و بیست و سوم رمضان ینز برنامه ریز شده بود که با مخالفت نهادهای امینتی این مراسم لغو شد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید