خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کودکان  >  باید از تکرار کودک آزاری در جامعه جلوگیری شود

باید از تکرار کودک آزاری در جامعه جلوگیری شود

خبرگزاری هرانا – یک عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، می گوید نمایندگان مجلس و اعضای کمیسیون قضایی و حقوقی پیگیر این مساله هستند تا حمایت از کودکان و نوجوانان را به یک سطحی برسانند که از تکرار هر گونه کودک آزاری در جامعه جلوگیری شود.

“محمد تقی رهبر” در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت گفت: در کودک آزاری خلا قانونی نداریم اما چالش‌هایی در رابطه با کوکان که مورد اذیت و آزار قرار می‌گیرند، وجود دارد که باید برطرف شود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد:  نمایندگان مجلس و اعضای کمیسیون قضایی و حقوقی  پیگیر این مساله هستند تا حمایت از کودکان و نوجوانان را به یک سطحی برسانند که از هر گونه کودک آزاری جلوگیری شود.

وی افزود: اخیرا نیز دولت لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان را تصویب کرده است و به زودی در دستور کار مجلس قرار خواهد گرفت.

رئیس فراکسیون روحانیون مجلس خاطرنشان کرد: اکنون  خلا قانونی در این ارتباط وجود ندارد اما برای تاکید بیشتر بر پرهیز از کودک آزاری باید اینگونه اقدامات انجام شود.

رهبر گفت: کودکان باید فارغ از هر اتفاقی در بعدهای جسمی، روانی، حمایتی، مادی،  معنوی و عاطفی مورد حمایت قرار گیرند و از هر آسیب و گزندی به دور باشند.

رئیس فراکسیون روحانیون مجلس بیان داشت: کودکان نباید در محیط خانواده، مدرسه مورد آزارو اذیت قرار بگیرند، و باید از کودکان حمایت شود.

“غلامحسین محسنی اژه‌ای ” سخنگوی دستگاه قوه قضاییه با تاکید بر اینکه شهروندان و دستگاه‌های مربوطه باید موارد کودک آزاری را بلافاصله به دستگاه قضایی گزارش دهند، گفت: متاسفانه در برخی از موارد برخورد با کودک آزاری با چالش قانونی مواجه هستیم.

وی در مورد انتشار اخبار کودک آزاری های اخیر در رسانه‌ها گفت: باید سازو کاری تعریف شود تا دستگاه قضایی بلافاصله از رخداد کودک آزاری در کشور مطلع شده و به سرعت اقدام کند.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا در یکی از موارد کودک آزاری با اینکه کودک مورد آزار و اذیت شدید قرار گرفته بود بازهم در اختیار والدین خود قرار می‌گیرد، گفت: کودکانی که مورد آزار قرار می‌گیرند نیاز به حمایت دارند البته در بسیاری از موارد کودکان ترجیح می‌دهند با اینکه مورد آزار والدین هستند ولی باز هم با آنها زندگی کنند که باید گفت در این موارد با چالش قانونی مواجه هستیم.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید