خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  عدم رسیدگی پزشکی به حشمت الله طبرزدی، زندانی سیاسی

عدم رسیدگی پزشکی به حشمت الله طبرزدی، زندانی سیاسی

خبرگزاری هرانا – زندانیان سیاسی حشمت الله طبرزدی روز گذشته دچار افت شدید فشار خون گردید ووضعیت جسمی وی به وخامت گرایید اما علیرغم شرایط حاد جسمی از انتقال او به مراکز درمانی خوداری کردند.

به گزارش فعالین حقوق بشر و دموکراسی، روز شنبه ۲۹ مرداد ماه زندانی سیاسی حشمت الله طبرزدی دچار افت فشار خون گردید و وضعیت جسمی وی به وخامت گرایید که با کمکهای اولیه و به موقع همبندیانش تا حدی در وضعیت وی تاثیر داشت. علیرغم افت فشار خون و شرایط حاد جسمی زندانبانان از انتقال او به بهداری زندان خودداری کردند.

زندانی سیاسی حشمت الله طبرزدی از مدتی پیش از ناراحتی حاد قلبی رنج می‌برد و با عوارض مختلف ناراحتی قلبی همانند افت فشار خون و غیره مواجه است. اما تا به حال از رسیدگی پزشکی برای درمان وی اقدامی صورت نگرفته است و در صورت استمرار عدم رسیدگی پزشکی خطر جدی جان این زندانی سیاسی را تهدید می‌کند.

زندانی سیاسی مهندس حشمت الله طبرزدی در آخرین دورۀ بازداشت در تاریخ ۷ دی ماه ۱۳۸۸ با یورش مامورین وزارت اطلاعات دستگیر و به سلولهای انفرادی منتقل شد در آنجا مورد شکنجه‌های جسمی و روحی بازجویان وزارت اطلاعات قرار گرفت. بازجویان وزارت اطلاعات با پرونده سازی و نسبت دادن اتهامات دروغین و واهی، پرونده او را به شعبۀ ۲۶ دادگاه انقلاب منتقل کردند. فردی بنام پیرعباسی او را مورد محاکمه قرار داد و به ۹ سال زندان و ۷۴ ضربه شلاق محکوم کرد اما در دادگاه تجدید نظر حکم وی به ۷ سال زندان تقلیل یافت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید