خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  صدور حکم قصاص برای متهم پرونده اسیدپاشی

صدور حکم قصاص برای متهم پرونده اسیدپاشی

خبرگزاری هرانا – دادستان عمومی و انقلاب همدان از صدور حکم قصاص برای متهم پرونده اسیدپاشی در این شهر خبر داد.

اکبر بیگلری در گفت‌و‌گو با ایسنا عنوان کرد: حکم پرونده اسید پاشی توسط دادگاه کیفری استان همدان صادر شده است و طبق درخواست و پیگیری‌های «طاهره»، شاکی پرونده، این حکم با بررسی‌های لازم صادر شده است.

وی ادامه داد: این حکم برای طی مراحل قانونی به دیوان عالی کشور ارسال شده و در حال بررسی است.

دادستان همدان خاطر نشان کرد: هر دو طرف مهلت دارند تا ۲۰ روز بعد از صدور حکم قصاص نسبت به حکم، طبق قانون اعتراض داشته باشند.

طاهره زن جوان ۲۶ ساله همدانی در آغازین ساعات روز ۱۵ اردیبهشت ماه سال ۸۹ با شنیدن صدای زنگ حیاط منزلش به همراه دختر ۳ ساله‌اش به سمت حیاط می‌رود.

طاهره پس از بازکردن در حیاط با زن نا‌شناس و بلندقامتی روبرو می‌شود که دستکشی بر دست و سطل‌آبی رنگی به همراه داشت و این زن با بیان اینکه شیره انگور از طرف مادرشوهرش برای او آورده است از طاهره می‌خواهد که برای آوردن ظرف بزرگ‌تر به خانه‌اش برود.

هنگامی که طاهره برای برداشتن ظرف بزرگ‌تر به داخل خانه‌اش رفت، «مونا» این زن‌نا‌شناس از فرصت استفاده کرده و به طور ناگهانی وارد خانه شد به گونه‌ای که هنگامی که طاهره از آشپزخانه خارج می‌شود زن نا‌شناس در فرصتی مناسب با آچاری که به همراه داشت، ضربات متعددی به سر طاهره می‌کوبد.

پس از آن‌که طاهره بی‌حال بروی دو زانوی خود قرار می‌گیرد، مونا، چهارلیتر اسیدسولفوریک را که در سطل آبی رنگ به همراه داشت را بر روی بدن طاهره می‌ریزد و این درحالی است که کودک طاهره که پشت مادر پناه گرفته بود نیز از این جنایت مصون نماند و قسمتی از صورت و بدنش در اسید می‌سوزد.

 

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید