خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف  >  تجمع حق التدریسی‌های آموزشگاه‌های فنی مقابل مجلس

تجمع حق التدریسی‌های آموزشگاه‌های فنی مقابل مجلس

خبرگزاری هرانا – از ساعات اولیه امروز سه شنبه، بیست و پنجم مردادماه، معلمان حق التدریسی آموزشگاه‌های فنی کشور در مقابل مجلس شورای اسلامی تحصن کردند.

این معترضان که تعدادشان به حدود ۱۰۰ نفر می‌رسد و از ۳ سال تا ۱۳ سال سابقه در آن‌ها دیده می‌شود، در فضایی آرام در حال اعتراض به عدم روشن شدن تکلیف خود هستند.

به گزارش ایلنا، این معلمان که نیمی از آنان را زنان تشکیل می‌دهند، پلاکاردهایی با مضامین زیر در دست داشتند:
“چرا پس از دو سال از تصویب قانون استخدام از سوی مجلس شورای اسلامی هنوز اتفاقی نیافتاده است؟ چرا هیچکدام از مسئولین توجهی به معلمان حق التدریسی ندارند؟ ما معلمیم؟ چرا پس از دو سال از مصوبه مجلس هنوز هیچ مسئولی نمی‌خواهد پاسخگوی بلاتکلیفی نیروهای حق التدریسی باشد؟ مسئولان ذیربط! خانه ملت! چرا پس از سال‌ها خدمت صادقانه و بی‌چون و چرا در آموزش و پرورش در معرض نابودی شغلی قرار داریم؟ و…”

محمد تنعنی نماینده نیروهای حق التدریسی آموزشکده‌های فنی سراسر کشور که امروز در مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کرده بودند، در تشریح مشکلات این جمع تجمع کننده، اظهار داشت: “ما نیروهای حق التدریسی آموزشکده‌های فنی سراسر کشور هستیم که بعد از سال‌ها خدمت در این نهاد هنوز از مزایا برخوردار نشدیم.”

وی افزود: “قانون رسیدگی به وضعیت ما دو سال پیش به تصویب رسید، اما سوال اینجاست چرا تا کنون اجرایی نشده است؟؛ قرار بود افرادی که بالای چهار سال خدمت کرده بودند استخدام شوند، اما نه تنها از استخدام خبری نبود بلکه هیچگونه مزایا هم شامل حال ما نشده است.”

تنعنی خاطرنشان کرد: “از تاریخ اول فرردین ماه امسال آموزشکده‌های فنی سراسر کشور زیر نظر آموزش عالی کشور رفته‌اند، حال آنکه تا قبل از این زیر نظر آموزش و پرورش بودیم، ولی جالب اینجاست که نه آموزش و پرورش و نه آموزش عالی پاسخگوی ما نیست.”

وی گفت: “وقتی مشکلمان را با وزیر آموزش و پرورش درمیان گذاشتیم او صراحتا گفت، من آموزکشده‌های فنی را با تمام آب و خاکش به آموزش عالی دادم، ولی آموزش عالی هم از این کار شانه خالی می‌کند.”

وی افزود: “آمار نیروهای بلاتکلیف به غلط ۴ هزار و ۵۰۰ اعلام شده حال آنکه آمار اصلی ما تنها هزار نفر است، اما با این وجود تکلیف جمع ما که از ۳ سال تا ۱۳ سال سابقه در آن‌ها دیده می‌شود بین دو وزارتخانه هنوز مشخص نیست و ما نیز دقیقا به این مسئله اعتراض داریم.”

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید