خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  صدور حکم اعدام برای نوجوانِ متهم به قتل روح الله داداشی

صدور حکم اعدام برای نوجوانِ متهم به قتل روح الله داداشی

خبرگزاری هرانا – غلام حسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضاییه، از صدور حکم اعدام برای شخصی که به قتل “روح الله داداشی”، از قوی ترین مردان ایران، متهم شده است؛ خبر داد.

برادر روح الله داداشی پیش‌تر در گفتگو با رسانه‌های حکومتی گفته بود قرار است تا قبل از برگزاری مراسم چهلم برادرش، قاتل وی در‌‌‌‌ همان مکانی که این جنایت رخ داده، در ملاءعام به دار آویخته شود.

به گزارش هرانا، این در حالیست که شواهد نشان می‌دهد “علیرضا ملاسلطانی” که توسط شعبه اول دادگاه کیفری استان البرز متهم به قتل نامبرده شناخته شد، در سن نوجوانی مرتکب قتل شده است.

محسنی اژه‌ای در نشست روز دوشنبه خود با اصحاب رسانه در پاسخ به سوالی در مورد وضعیت پرونده قتل روح الله داداشی تصریح کرد: “برای ضارب اصلی حکم قصاص داده شده است و اجرای حکم هم بستگی دارد به اینکه اولیای دم مطالبه قصاص کنند یا خیر؛ البته تا الان اولیای دم درخواست قصاص داشته‌اند اما باید دید که تا مرحله پایانی چه تصمیمی خواهند گرفت.”

وی هم چنین در پاسخ به سوال خبرنگاری که تعداد پرونده‌های دستگاه قضایی را ۱۲ میلیون پرونده عنوان کرد، گفت: “اینکه گفته می‌شود ۱۲ یا ۱۳ میلیون یا هر تعداد دیگر مقدار پرونده‌ای است که مورد رسیدگی در مراحل مختلف قرار گرفته است. فرضا پرونده‌ای یک بار در دادسرا مورد رسیدگی قرار می‌گیرد، بعد به دادگاه می‌رود و بعد از آن ممکن است مورد تجدیدنظرخواهی قرار گیرد و حتی به دیوان عالی کشور برود و همه این‌ها ثبت می‌شود؛ لذا نمی‌شود گفت که ۱۲ میلیون پرونده داریم.”

لازم به یادآوری ست که روح الله داداشی، از قوی‌ترین مردان ایران، شامگاه ۲۵ تیر ماه سال جاری در خیابان گلشهر کرج در یک درگیری خیابانی بر اثر ضربات چاقو کشته شد.

گفتنی ست که خبر کشته شدن وی به شدت مورد توجه رسانه ها قرار گرفته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید