خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۰, 9th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۵/۱۷ ساعت ۱۸:۲۶:۳۹

    خانه  > کودکان  >  ثبت ۶ هزار گزارش کودک آزاری در اورژانس کشور

ثبت ۶ هزار گزارش کودک آزاری در اورژانس کشور

خبرگزاری هرانا – عضو گروه حقوقی هیئت علمی دانشگاه مفید قم گفت: سال گذشته ۱۴۴هزار تماس با مرکز فوریتهای پزشکی گرفته شده است که از این تعداد ۶ هزار مورد گزارش کودک آزاری بود.

به گزارش مهر، حجت الاسلام سید حسین هاشمی قبل از ظهر یکشنبه در نشست خبری که به مناسبت گرامیداشت روز جهانی حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی در تالار گفتگوی دانشگاه مفید قم برگزار شد با ابراز نگرانی از رشد کودک آزاری در سطح جامعه اظهار داشت: صفحه‌های روزنامه‌ها و نمایه پایگاه‌های خبری، هر روز حادثه‌های غمباری مبنی بر کودک آزاری به شیوه‌های مختلف را نشان می‌دهد که دل هر انسانی را به درد می‌آورد.

وی افزود: متأسفانه خانه که بهترین محل برای تامین آسایش کودکان است تبدیل به فضایی وحشت بار برای آزارهای کودکان شده است تا جایی که مطالعات جرم‌شناسی نشان می‌دهد ۷۰ درصد کودک آزاری‌ها در محیط خانواده صورت می‌گیرد.

عضو گروه حقوقی هیئت علمی دانشگاه مفید قم تصریح کرد: متأسفانه جامعه ما به سمتی سوق پیدا کرده که به جای گزارش لطف و مهربانی پدر در محیط خانواده آمارهای ۵۳ درصدی آزار کودک را توسط پدران شاهد هستیم‌.

وی تأکید کرد: تحقیقات جرم‌شناسی نشان داده است که بیشتر مجرمین حرفه‌ای در کودکی مورد آزار و اذیت و تنبیه بدنی قرار گرفته‌اند که خود زمینه را برای بزهکاری در وجودشان پرورش داده است‌.

حجت الاسلام هاشمی تأکید کرد: بنابر ضرورتی که در این باره حس شد کنفرانسی با همکاری سازمان یونیسف با عنوان نقش ادیان در مقابله با خشونت علیه کودک با حضور مهمانان خارجی و داخلی در دانشگاه مفید قم برگزار می‌کنیم و راهکارهای لازم را در این زمینه مورد بررسی قرار می‌دهیم

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید