خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز یکشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۰, 9th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۵/۱۶ ساعت ۱۱:۳۸:۲۷

    خانه  > سایر گروهها  >  نامه مادر بهنام ابراهیم زاده،زندانی سیاسی به احمد شهید

نامه مادر بهنام ابراهیم زاده،زندانی سیاسی به احمد شهید

خبرگزاری هرانا – بهنام ابراهم‌زاده، فعال کارگری و حقوق کودکان کار و خیابان ۲۲ خرداد ماه سال گذشته توسط ماموران امنیتی بازداشت شد و مدتی را در بند ۲۰۹ زندان اوین گذراند. او بعد از مدتی به بند ۳۵۰ منتقل شد. وی در دادگاهی به ریاست قاضی صلواتی به بیست سال حبس تعزیری محکوم شد که پس از اعتراض وکلای مدافعش، این رای در دیوانعالی کشور نقض شد. وی در دادگاهی دیگر که چندی پیش برگزار شد به پنج سال حبس قطعی محکوم شده است.

به گزارش کلمه، مادر ابراهیم‌زاده در نوشته‌ای کوتاه خطاب به احمد شهید گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد در امور ایران خواستار آزادی فرزندش شده است.

متن کامل این نامه به شرح زیراست:

گزارشگر ویژه حقوق بشر
آقای احمد شهید

من یک مادر ایرانی هستم. مادری که چیزی نمانده تا یک قرن را تجربه کند، مادری که خاطرات زیادی را از این سرزمین به یاد دارد و با تلخ و شیرین ملت ایران همراه بوده است. با کودکان این مرزو بوم خندیده و با ماتم بزرگان اشک ریخته است. اما به خاطر وطنم و مردمم دم فرو بستم تا انتظارات نسل‌های گذشته سرمایه راه آینده شود. همچون شمع سوختم تا ظلمت و سیاهی را از زندگی بزدایم و دامان مادرانه را خالصانه ماوای فرزندانم کردم. حاصل عمرم پنج فرزند است و تمام عشقم این بوده که فرزندانمی پاک و در خدمت جامعه تربیت کنم با چه مشقت‌ها نان و نام را در هم گره زدم تا نه ناممان را در گرو نانی گذاریم و نه حسرت نانی غرورمان را لکه دار کند.

من یک مادر ایرانی‌ام، یک شهروند دهکده جهانی اما امروز نمی‌توانم مانند برخی از مادران این کره خاکی شب‌ها را بدون اشک و آه به صبح برسانم. آری امروز من هم به مانند دیگر مادرانی که فرزندانشان در پشت می‌له‌های بی‌عدالتی و ظلم گرفتار شده‌اند شب‌ها را تنها با اندوه به صبح می‌رسانم.

بیش از یکسال است که با دلهره هر لحظه گوش به زنگم تا روزی خبر آزادی فرزندم را بدهند. اما هنوز پسرم در زندان به سر می‌برد. آن هم به جرم فعالیت‌های صنفی برای کارگران و همین طور به خاطر فعالیت‌هایش برای کودکان کار. من در این انتظار می‌سوزم. جرم فرزندم بهنام دفاع از کودکان کار و خیابان است. اکنون بیش از یکسال است که هر شب خوابش را می‌بینم؟ آیا این حق یک مادر ۷۰ ساله است که در سوگ بی‌گناهی فرزندش چشمش تا صبح‌تر باشد. مگر فرزند من چه جرمی مرتکب شده است؟ وی در تمام این مدت از تمام حقوق اولیه یک زندانی از جمله مرخصی و حق تماس تلفنی و ملاقات حضوری بی‌بهره بوده است.

آقای احمد شهید

من از شما می‌خواهم در راستای اهداف صلح و امنیت و تامین حقوق انسانی تلاشتان را برای آزادی فرزندم انجام دهید و صدای ما را به گوش جهانیان برسانید. جرم فرزند من فقط و فقط دفاع از انسانیت و کودکان کار و خیابان بوده است.

با تشکر
مادر بهنام ابراهیم‌زاده

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید