خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های ملی  >  مهندس علیرضا فرشی آزاد شد

مهندس علیرضا فرشی آزاد شد

خبرگزاری هرانا – مهندس علیرضا فرشی استاد اخراجی دانشگاههای تبریز و جلفا شنبه پانزدهم مرداد پس از تحمل هشتاد دو روز حبس در اداره اطلاعات و زندان تبریز آزاد شد.

به گزارش آذوح، این فعال مدنی که در تاریخ ۲۳ اردیبهشت در محل کار خود واقع در محله قاراغاج با حکم ادارهٔ اجرای احکام جهت گذراندن مابقی شش ماه زندان خود دستگیر شده بود به مدت بیست روز در اداره اطلاعات تبریز در اتاقهای انفرادی مورد شکنجه و تهدید قرار گرفته است.

مهندس فرشی در تاریخ دوازدهم خرداد به قسمت قرنطینه زندان تبریز منتقل و پس از پنج روز به بند مالی انتقال یافته و بعد از گذراندن هشتاد و دو روز حبس شنبه پانزدهم مرداد آزاد شد. لازم به ذکر است در این مدت از ملاقات ایشان با همسر در بندشان خانم سیما دیدار فعال آذربایجانی جلوگیری به عمل آمده و همچنین به دلایل واهی ایشان و همسرشان از حق عفو مشروط نتوانستند استفاده کنند.

این فعال مدنی به همراه همسر خویش به اتهام شرکت در مراسم راهپیمایی یکم خرداد هشتاد و هشت و سر دادن شعار تورک دیلینده مدرسه هر کدام به شش ماه حبس محکوم شدند. مهندس فرشی بعد از دستگیری مدت سه ماه و خانم دیدار مدت یک ماه در اداره اطلاعات بازداشت بودند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید