خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های دینی  >  هرانا؛ احضار و بازجویی سه شهروند بهایی به اتهام ارتباط با دانشگاه مجازی بهائیان

هرانا؛ احضار و بازجویی سه شهروند بهایی به اتهام ارتباط با دانشگاه مجازی بهائیان

خبرگزاری هرانا – اداره اطلاعات شهرستان قائمشهر سه شهروند بهایی به نام های سامان ثابتی، علی احمدی، پریسا بابایی را در ارتباط با دانشگاه مجازی احضار و به تهدید و بازجویی از آنها پرداخته است.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، پس از گذشت حدود بیست روز از بازداشت ” نسیم صمیمی ” تحت عنوان یکی از مسئولین دانشگاه مجازی بهایی ( موسوم به علمی آزاد ) در شهرستان قائم شهر ، اداره اطلاعات شهر مزبور به دلیل عدم پذیرش این اتهام توسط نسیم صمیمی شروع به تهدید و احضار شهروندان این شهر کرده و طی آن به ایشان گفته شده “اگر مسئول دانشگاه مجازی بهایی را در قائم شهر معرفی نکنند نسیم صمیمی را در زندان نگه خواهند داشت”.

همزمان با تهدیدات و احضارهای فوق، دو شهروند بهایی ساکن قائم شهر به نام‌های سامان ثابتی و علی احمدی در روز چهار شنبه ۵ مرداد ماه همچنین پریسا بابایی در روز شنبه ۸ مرداد ماه به اداره اطلاعات شهر قائم شهر احضار و پس از بازجویی توسط ماموری که خود را «محمودی» معرفی کرده، آزاد شدند. سوالات بازجو پیرامون ارتباط ایشان با دانشگاه مجازی بهاییان، چگونگی پذیرش و تحصیل در آن و مسئولین کارهای این دانشگاه در قائم شهر بوده است.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید