خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زنان  >  اجرای حکم قصاص اسیدپاشی، با عفو شاکی متوقف شد

اجرای حکم قصاص اسیدپاشی، با عفو شاکی متوقف شد

خبرگزاری هرانا – آمنه بهرامی نو، قربانی خواستگار انتقامجو، امروز به همراه خانواده‌اش به بیمارستان دادگستری تهران آمد تا حکم قصاص دو چشم مجید، خواستگار اسید پاش را اجرا کند اما در یک عمل غیرمنتظره متهم را بخشید.

به گزارش جام جم، چند ماه قبل آمنه به همراه خانواده‌اش به بیمارستان فوق برای اجرای حکم مراجعه کرده بودند تا حکم به مرحله اجرا درآید اما در پی گفتگو با مسئولان دادسرای جنایی تهران متوجه شدند به دلیل نبود مقدمات پزشکی برای نابینا کردن این متهم فراهم نبوده بنابراین حکم به طور موقت متوقف شد.

به این ترتیب آمنه برای ادامه درمان خود به اسپانیا سفر کرد، ولی همچنان خواستار مجازات عامل حادثه بود. این درحالی بود که مسئولین قوه قضاییه اعلام کرده بودند به محض فراهم آوردن مقدمات پزشکی برای قصاص این متهم حکم قضایی مربوطه را اجرا می‌کنند تا اینکه شامگاه شنبه یکی از مسئولین دادسرای جنایی تهران با خانواده آمنه بهرامی تماس گرفت و خواست که امروز برای اجرای حکم ابتدا به دادسرای جنایی مراجعه کنند.

ساعت شش بامداد امروز آمنه به همراه خانواده‌اش برای اجرای حکم در دادسرای جنایی تهران حضور یافت و پس از گفتگو با قاضی امیرآبادی سرپرست دادسرای جنایی تهران برای اجرای حکم به بیمارستان دادگستری رفت.
پس از حضور آن‌ها در بیمارستان، ساعتی بعد مجید عامل حادثه اسید پاشی تحت تدابیر شدید امنیتی از زندان رجایی شهر کرج به بیمارستان دادگستری منتقل شد. متهم به محض اطلاع از حضور آمنه در بیمارستان فریاد می‌زد او نابینا نشده است.

به این ترتیب ماموران او را به بخش جراحی بیمارستان منتقل کردند. در همین موقع آمنه و عامل حادثه با هم روبرو شدند که مجرم همچنان گفته‌های قبلیش را تکرار می‌کرد.

مسئولان قضایی ناظر بر اجرای حکم به گفتگو با آمنه پرداختند تا شاید بتوانند مقدمات بخشش متهم را فراهم کنند.

در حالیکه ساعت ۸ صبح قرار بود این حکم به مرحله اجرا درآید آمنه عامل حادثه را بخشید و خواستار پرداخت دیه از سوی متهم شد.

این حکم در حالی اجرا شد که اطلاع رسانی از سوی قوه قضاییه برای حضور خبرنگاران صورت نگرفته بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید