خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های ملی  >  محکومیت یوروش مهرعلی بیگلو به یک سال حبس

محکومیت یوروش مهرعلی بیگلو به یک سال حبس

خبرگزاری هرانا – یوروش مهرعلی بیگلو، فعال سیاسی آذربایجانی به یک سال حبس تعزیری محکوم شد.

به گزارش آذوح این فعال سیاسی توسط شعبه ۱۱۴ دادگاه عمومی تبریز به اتهام اختفاء هادی موسوی و مشارکت در خروج از کشور سجاد رادمهر به یک سال حبس تعزیری محکوم شده است.

 

به گفته یوروش مهرعلی بیگلو این حکم بدون مستندات و مدارک کافی و به اذعان قاضی سینافر در جلسه دادگاه تنها بر اساس گزارش اداره اطلاعات صادر شده است.

یورش مهرعلی بیگلو فعال سیاسی ۲۰ اردیبهشت سال ۸۸ دستگیر و پس از ۹ ماه بازداشت موقت در سلول انفرادی بازداشتگاه وزارت اطلاعات در تبریز بالاخره در ۲۵ بهمن به قید وثیقه یک میلیارد ریالی آزاد شد. وی ۸ ماه را در سلول‌های انفرادی بازداشتگاه وزارت اطلاعات تبریز در زیر شکنجه بسر برده بود.

این حکم در حالی بخاطر دو اتهام وی در دادگاه عمومی صادر می‌شود که پرونده رسیدگی به ۵ اتهام دیگر وی در دادگاه انقلاب تبریز (عضویت در کمیته مرکزی حزب گاموح، اقدام علیه امنیت ملی، تبلیغ علیه نظام، تبانی و اجتماع بر علیه نظام و جاسوسی) در حال رسیدگی است.

همچنین صبح امروز مامورین اطلاعات طی یک تماس تلفنی با تهدید این فعال ملی از وی خواسته‌اند تا با حضور در اداره اطلاعات نسبت به فعالیت‌های خود پس از آزادی از زندان توضیح دهد که با امتناع وی مواجه شده‌اند.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید