خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زنان  >  مادر و دختر ایلامی قربانی اسید پاشی شدند

مادر و دختر ایلامی قربانی اسید پاشی شدند

خبرگزاری هرانا – یک مادر و دخترِ ساکن ایلام در پی اسید پاشی، قربانی انتقامی کور شدند.

در پی اسید پاشی به مادر و دختری ایلامی، عمو و زن عموی این خانواده به عنوان عاملان حادثه دستگیر شدند و خواستگار سابق دختر آسیب‌دیده نیز در جریان این حادثه تحت تعقیب قرار گرفت. دختر جوان قرار بود چند روز دیگر جشن عروسی‌اش را برگزار کند و به خانه بخت برود که قربانی انتقامی کور شد.

روزنامه جام‌جم با اعلام این خبر نوشت: بامداد ۱۸ تیرماه سال‌جاری و در پی وقوع یک حادثه اسیدپاشی، ماموران انتظامی با حضور در محل حادثه ـ خیابان مفتح شهرستان سرابله ـ و تحقیق از همسایه‌ها متوجه شدند یک مادر و دختر پس از حمله با اسید آسیب‌ دیده‌اند و از سوی عموی خانواده و چند نفر از همسایه‌ها به بیمارستان منتقل شده‌اند.

انکار متهم
عموی خانواده در بازجویی گفت: شب حادثه با شنیدن صدای کمک‌خواهی همسر برادرم ـ زیور ـ و دختر ۱۹ ساله‌اش وارد خانه آن‌ها در طبقه فوقانی شدم. آن دو بدحال کناری افتاده بودند. هنگام انتقال آن‌ها به بیمارستان دست‌های من و همسرم بر اثر اسیدی که روی مادر و دختر پاشیده شده بود، دچار سوختگی شد. همسرم هم به بیمارستان آمد و اکنون به خانه یکی از اقوام رفته است.

در پی اظهارات مرد می‌انسال، گزارشی از بیمارستان در اختیار پلیس قرار گرفت مبنی بر اینکه مادر و دختر آسیب‌دیده از مرگ نجات یافته‌اند. با حضور ماموران در بیمارستان، تحقیق از این مادر و دختر آغاز شد.

نوعروس از روز حادثه گفت
دختر جوان به پلیس گفت: پدرم فوت کرده و ۴ سال است با مادر در طبقه فوقانی خانه عمویم زندگی می‌کردیم. از چندی پیش برادرزن عمویم به من ابراز علاقه می‌کرد و چند باری هم به خواستگاری‌ام آمد، اما من علاقه‌ای به او نداشتم و هر بار به خواسته‌اش پاسخ منفی می‌دادم.

جوان خواستگار و خانواده عمویم بار‌ها من و مادرم را تهدید کردند و می‌خواستند تا به این وصلت رضایت دهم. دخترعمویم شاهد این اختلاف‌ها و تهدید‌ها بود. چندی بعد مردی به خواستگاری‌ام آمد و عقد کردیم. قرار بود به زودی مراسم جشن عروسیمان برگزار شود که این حادثه رخ داد.

اسیدپاشی به قصد انتقام
نوعروس با اشاره به ماجرای اسیدپاشی گفت: قرار بود مادرم به خانه دیگری نقل مکان کند و در حال جمع‌آوری اثاثیه‌اش بودم. آن شب من و مادرم در یکی از اتاق‌ها خوابیدیم و نیمه شب با احساس سوزش شدید در سر و صورتمان از خواب بیدار شدیم. در همین موقع به سختی کلید چراغ اتاق را روشن کردم. عمو و زن عمویم کمی دور‌تر از ما ایستاده بودند و یک سطل در دست داشتند.

با فریادهای کمک‌خواهی ما که از ناحیه چشم، صورت و دست‌ها دچار سوختگی شده بودیم، آن دو سطل را به کناری انداختند و از ما می‌خواستند به آن‌ها نزدیک نشویم. همسایه‌ها با شنیدن صدای کمک‌خواهیمان به کمکمان آمدند و در این موقع عمویم به همسایه‌ها ملحق شد و همراه آن‌ها ما را به بیمارستان منتقل کرد. عمویم و همسرش با خواستگار سابقم در اسیدپاشی به من و مادرم همدست بوده‌اند. در پی اظهارات وی، مادر آسیب‌دیده نیز بازجویی شد و گفته‌های فرزندش را تایید کرد.

با مشخص شدن این موضوع روند رسیدگی به پرونده وارد مرحله تازه‌ای شد. ماموران به جست‌وجو برای یافتن زن عموی شاکی پرداختند و او چند روز پیش دستگیر شد، اما در بازجویی‌های پلیسی هر گونه همدستی در اسیدپاشی به این مادر و دختر را انکار کرد.

زوج متهم با قرار قانونی روانه زندان شده‌اند. تحقیقات از آن‌ها در حالی ادامه دارد که مادر و دختر آسیب‌دیده برای ادامه درمان به بیمارستان شهید مطهری تهران انتقال یافته‌اند.

بنابر این گزارش، خواستگار سابق نوعروس نیز تحت تعقیب پلیس قرار گرفت تا با دستگیری وی، راز این اسیدپاشی دلخراش فاش شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید