خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  هجوم نیروهای امنیتی به منزل آیت الله امجد

هجوم نیروهای امنیتی به منزل آیت الله امجد

خبرگزاری هرانا – در ادامه اعمال فشار‌ها علیه آیت الله امجد پس از گروگانگیری پاسپورت عروس و نوه ایشان هنگام سفر ایشان به مالزی، امروز عصر ماموران نیروهای امنیتی در غیاب وی به منزل ایشان هجوم آورده و اقدام به تفتیش منزل و وسائل شخصی آیت الله امجد و خانواده محترم ایشان نمودند.

به گزارش تحول سبز، پس از برخوردهای تند و غیر اخلاقی با خانواده آیت الله امجد از سوی نهادهای امنیتی و ممنوع الخروج شدن عروس و نوه ایشان هنگام سفر به مالزی، عصر امروز یک تیم از مامورین امنیتی ایران به منزل مسکونی ایشان مراجعه کرده و اقدام به تفتیش و صورت برداری وسایل و اموال منزل نموده‌اند.

بر پایه این گزارش مامورین امنیتی قصد دارند در غیاب ایشان که در سفر به سر می‌برند این منزل را که متعلق به آستانه امامزاده صالح تجریش می‌باشد و در اختیار آیت الله امجد به عنوان امام راتب گذاشته شده را تخلیه نمایند.

چندی پیش نیز علی رغم تلاش‌های بسیار زیادی که از طرف خیرخواهان جهت حل موضوع گروگانگیری پاسپورات‌های خانواده ایشان انجام شده بود، این مسئله نیز بی‌نتیجه مانده و کماکان عروس و نوه ایشان نیز به دلایل غیر قانونی و نامعلوم ممنوع الخروج می‌باشند.

شایان ذکر است، پس از ممنوع الخروج شدن عروس آیت الله امجد که موجب شده بود چندی پیش در فرودگاه ضمن ضبط پاسپورت، از خروج وی توسط مامورین امنیتی نیز جلوگیری به عمل آید، حضرت آیت الله امجد با صدور بیانیه‌ای ضمن تقبیح عمل صورت گرفته همه مسئولین نظام را به توبه از ظلمی که در حق مردم روا داشته‌اند فراخواند و اعلام داشت که خود نیز تا آخرین قطره خون در مسیر عدالت و مبارزه با ظلم کوتاه نخواهم آمد.

پس از صدور آن بیانیه عوامل وابسته به نهادهای امنیتی سعی کردند که از طرق مختلف اقدام به تکذیب بیانیه و یا جلب رضایت آیت الله امجد برای تکذیب پیام صادر شده را نمایند اما آیت الله امجد ضمن رد چنین پیشنهاداتی که از سوی مامورین وزارت اطلاعات داده شده بود در پیام ویدیویی از قاطعیت خود در بیانیه صادر شده خبر داد و هرگونه نقل قول دیگری از سوی خودشان را که در رسانه‌های وابسته به دولت منتشر شده بود تکذیب نمودند.

در پی این رفتار‌ها و عدم پاسخگویی نهادهای مربوطه، آیت الله امجد از عروسشان خواستند که به هیچ عنوان جهت اخذ پاسپورتشان به نهادهای دولتی مراجعه نکنند و اعلام داشتند که آن‌ها موظف هستند تا خود پاسپورت را برای تحویل نزد شما بیاورند.

قاطعیت آیت الله امجد در برخورد با این موضوع سبب شد تابرخی از مسئولین برای رفع این مشکل اقدام به وساطتت نمایند تا ضمن رفع مشکل ممنوع الخروج بودن از ایشان نیز به جهت برخوردهای صورت گرفته دلجویی نمایند.

بر اساس گزارش رسیده، با توجه به ارتباط نزدیک فرزند حاج صادق آهنگران و ارادت خاص وی به آیت الله امجد، ایشان با وجود اینکه در خارج از کشور به سر می‌برده برای پیگیری موضوع به ایران بازگشته تا بتواند با رایزنی‌های خود امکان سفر مجدد را برای خانواده آیت الله امجد فراهم سازد.

بر همین اساس محمد علی آهنگران پس از مراجعت به ایران ضمن ملاقات با آیت الله امجد و تعیین جدید تاریخ سفر از سوی ایشان برای اخذ پاسپورت به نهادهای امنیتی مراجعه نموده و پاسپورت ضبط شده به ایشان تحویل داده می‌شود.

محمد علی آهنگران نیز طبق هماهنگی با آیت الله امجد و مشخص نمودن تاریخ مجدد سفر از سوی ایشان برای ماه شعبان مقدمات مجدد سفر را نیز مهیا نموده و اقدام به تهیه بلیت نیز برای خانواده ایشان می‌کند تا در زمان مقرر خانواده آیت الله امجد
آماده سفر باشند.

اما پس از پیگیری‌های مجدد فرزند آقای آهنگران به جهت اطمینان خاطر از رفع مشکل ممنوع الخروج بودن عروس ایشان، متوجه می‌شوند که این مشکل همچنان پابرجا بوده و علی رغم صحبت‌های صورت گرفته وی همچنان ممنوع الخروج می‌باشند.

در پی این موضوع محمد علی آهنگران بار دیگر اقدام به رایزنی از طریق کانال‌های مربوطه با وزارت اطلاعات جهت رفع مشکل را نموده و مقرر می‌شود که برای رفع نهایی مشکل باید مجددا به همراه پاسپورت به نهاد امنیتی معرفی شده مراجعه نمایند.

اما پس از مراجعه مجدد محمد علی آهنگران به همراه پاسپورت برای رفع نهایی مشکل ممنوع الخروج بودن عروس آیت الله امجد، ضمن برخوردهای ناشایست از سوی مامورین وزارت اطلاعات تلفن همراه ایشان نیز به همراه پاسپورت ضبط می‌گردد.

ایشان نیز در پاسخ به رفتار مامورین که نسبت به بیانیه آیت االه امجد واکنش‌ها و صحبت‌هایی را نیز داشته‌اند خطاب به آن‌ها گفته است: شما با این رفتار‌ها من را هم در مقابل آیت الله امجد شرمنده کردید! شما که مقامات خودتان رسیده بودند خدمت آیت الله امجد و مطلع هستند از عزم ایشان بر کوتاه نیامدن از مطالب مطرح شده در نامه و ایشان هم اعلام کرده‌اند که برای پس گرفتن پاسپورت قرار نیست با شما بده بستانی داشته باشند و یا چنین روالی را بپذیرند.

پس از این ماجرا و در پی دیدار مجدد محمد علی آهنگران با آیت الله امجد و شرح اتفاقات صورت گرفته از سوی مامورین وزارت اطلاعات با ایشان، آیت الله امجد نیز ضمن دلجویی از ایشان در پاسخ به رفتارهای صورت گرفته ازسوی مامورین امنیتی اعلام می‌دارد: این‌ها نمی‌توانند هیچ غلطی بکنند و اگر گمان می‌کنند که با این فشار‌ها و برخورد‌ها می‌توانند کاری کنند که من ازمطالب مطرح شده در نامه‌ام کوتاه بیایم خیال باطلی است و اگر مرا تکه تکه هم بکننداز آن نامه دست بر نمی‌دارم.

ایشان نیز در ادامه صحبت‌های خودشان با محمد علی آهنگران اظهار داشته‌اند: من آن نامه را نوشته‌ام وخطابم هم همه مسولان کشور بوده و واقعا بر این باورم که تمامی مسولان باید از اینهمه ظلمی که واقع شده توبه کنند و من هم تا آخرین قطره خون پای حرفهای مطرح شده دراین نامه هستم.

در پی ادامه برخوردهای ناشایست با آیت الله امجد معاون وزارت اطلاعات و مدیر کل روحانیت نیز برای دلجویی از برخوردهای صورت گرفته نیز به دیدار آیت الله امجد رفته که البته در آن دیدار نیز آیت الله مجد بار دیگر بر مواضع قبلی و صحبت‌هایشان در بیانیه صادر شده تاکید می‌ورزند و در ‌‌نهایت نیز مجددا زمانی مشخص می‌گردد.

گرچه بعد از این ماجرا‌ها عده‌ای از نزدیکان و مسئولین به آیت الله امجد اعلام داشته بودند که شما در تاریخ مقرر به فرودگاه جهت سفر مراجعه نمایید و آن‌ها ناچارند که همکاری نمایند اما پس از مراجعه آیت الله امجد به همراه عروس و نوه‌شان به فرودگاه جهت عزیمت به سفر بازهم مامورین امنیتی اینبار از سفر نوه ایشان هم جلوگیری می‌کنند و مانع از خروج ایشان به همراه دیگر اعضای خانواده شده‌اند.

محمد امجد فرزند آیت الله امجد نیز در پی این رفتارهای نامناسب و غیر قانونب با خانواده‌اش در پیامی کوتاه اعلام داشته است: اگر این‌ها قصدشان گروگان گیری است و خیال می‌کنند با این برخورد‌ها من قرار است از پای بنشینم خیال بیهوده‌ای است و همانطور که حاج آقا امجد مجوز مبارزه برعلیه ظلم را داده‌اند و خود ایشان هم فریادشان بر علیه ظلمبلند شده من هم بنا ندارم ساکت بنشینم.

ولی امیدوارم که هنوز تتمه عقلی داشته باشند و به این بلاهت‌ها ادامه ندهند و جلوی این برخوردهای غیرقانونی را با همسر وخانواده بگیرند که در غیر این صورت ادامه این روند جز افتضاحی برای خودشان، حاصلی نخواهد داشت.

گفتنی است، آیت الله امجد به دعوت دانشجویان ایرانی مقیم مالزی، به این کشور سفر کرده‌اند و به نظر می‌رسد که همه این اهانت‌ها و فشار‌ها به بیت ایشان، ترس حاکمیت از حظورر ایشان در خارج از کشور و مواضع اخیر ایشان منجمله بیانیه صریح و قاطع ایشان علیه ستم‌ها و ظلمهایی که علیه مردم ستم دیده کشورمان صورت گرفته، می‌باشد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید