خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  هرانا؛ نامهٔ ۳ تن از موکلین زندانی محمدعلی دادخواه، در اعتراض به محکومیت سنگین وی

هرانا؛ نامهٔ ۳ تن از موکلین زندانی محمدعلی دادخواه، در اعتراض به محکومیت سنگین وی

خبرگزاری هرانا – محمد پورعبدالله، پیمان عارف و جواد علیخانی، سه تن از زندانیان محبوس در بند ۳۵۰ زندان اوین در اعتراض به محکومیت سنگین محمدعلی دادخواه، وکیل سر‌شناس دادگستری از درون زندان نامه‌ای نگاشته‌اند.

این سه زندانی سیاسی که از موکلین آقای دادخواه محسوب می‌شوند، ضمن ناعادلانه خواندن صدور حکم ۹ سال حبس تعزیری برای وی، نسبت به روند قضایی ناظر بر محبوس ساختن وکلای مدافع حقوق بشر شدیدا اعتراض کردند.

متن کامل نامهٔ مذکور که در اختیار ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران “هرانا” قرار گرفته است، به شرح زیر است:

این روز‌ها هر هفته که به سوی سالن ملاقات قدم بر می‌داریم، پا‌هامان می‌لرزد از انتظار خبر تلخ بازداشت دوستی، زندان رفیقی و رنج انسان شریفی!

اما پس از اخبار تلخی چون مرگ‌پور زند، مهندس سحابی و هاله سحابی و نهایتا شهادت هدی صابر در پیش چشممان، خبر صدور حکم سنگین و نا‌عادلانه ۹ سال حبس تعزیری از سوی شعبه ۱۵ داد‌گاه انقلاب برای وکیل عزیز و شریفمان – محمد علی دادخواه – جدا تکان دهنده بود. استاد محمد علی دادخواه، وکیل سر‌شناس دادگستری و فعال برجسته حقوق بشر در تمام یک دهه اخیر با کوششهای بیدرنگ در راه دفاع از حقوق سیاسی- مدنی موکلین خویش وبویژه فعالین دانشجویی از طیف‌های فکری مختلف – از لیبرال تا سوسیالیست و از ملی تا سکولار – نشان داده است که به عمیق‌ترین صورت ممکن به آرمان حقوق بشر باور دارد و به صورتی تمام عیار شرافت جان آدمی و حقوق وی بویژه د صورت سیاسی – مدنی برایشان موضوعیت مبنایی و عینی دارد.

محمد علی دادخواه‌‌ همان وکیل مدافع انسان دوست و انسان گرایی است که بدون کوچک‌ترین چشمداشت مالی به دفاع از دانشجویان و سایر فعالین مدنی در اقصی نقاط ایران- از اهواز تا تبریز و از مازندران تا کرمان – پرداخته، در ارتقاء شاخص‌های حقوق بشر و خارج از آن، گاه‌های موثر و ارجمندی برداشته است.

ما سه تن از فعالین دانشجویی زندانی در بند ۳۵۰ اوین که همگی موکلین ایشان بوده‌ایم در شرایطی که متاسفانهاین روز‌ها، دکتر سید محمد سیف‌زاده را نیز علیرغم کهولت سن و بیماری‌های عدیده ایشان را در میان خود داریم، مراتب تاثر و شگفت زدگی عمیق خویش نسبت به حکم ناعادلانه صادره برای استاد دادخواه را اعلام داشته، اعتراض شدید خود را نسبت به روند قضایی ناظر به محبوس ساختن وکلای مدافع حقوق بشر ابراز می‌داریم. باشد که این مکتوب به مثابه حداقل ادای دین نسبت به تمامی زحمات این استاد عزیز مقبول افتد.

بند ۳۵۰ اوین ۲۰/۴/۹۰

پیمان عارف: دانشجوی کار‌شناسی ارشد دانشکده حقوق دانشگاه تهران
محمد‌پور عبدالله: دانشجوی مهندسی شیمی دانشکده فنی دانشگاه تهران
جواد علیخانی: دانشجوی دامپزشکی دانشگاه چمران اهواز

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید