خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۰, 25th of June 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۴/۲۱ ساعت ۲۳:۰۳:۳۸

    خانه  > اصناف  >  اخراج یکی از اساتید دانشگاه علامه، چند روز پس از ادعای رئیس دولت

اخراج یکی از اساتید دانشگاه علامه، چند روز پس از ادعای رئیس دولت

خبرگزاری هرانا – درحالیکه ادعا شده بود محمود احمدی نژاد، طی نامه ای خواستار توقف دو روند “بازنشستگی استادان” و “اجرای طرح تفکیک جنسیتی” شده، رسانه های خبری امروز سه شنبه بیست و یکم تیرماه گزارش دادند که به فاصله چند روز پس از نامه رئیس دولت به وزیر علوم که در آن خواسته شده بود از اخراج اساتید خودداری شود، این بار دکتر سعید مشیری از اساتید دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه که در دوره دکتری این دانشگاه دروس “اقتصاد کلان” و “اقتصاد سنجی” تدریس می کرد، با حکم رئیس انتصابی این دانشگاه اخراج شد.

به گزارش آینده نیوز، دکتر مشیری دارای رتبه دانشیاری و از اساتید بنام بین المللی درس اقتصاد است، که به طور همزمان به عنوان استاد مدعو در دانشگاه های معتبر کانادا نیز تدریس می کرد.

اخراج وی در حالی صورت می گیرد که ماه قبل، پس از انتشار فهرستی از اساتید که در آن ادعا شده بود، دانشگاه علامه قصد اخراج آنها را داشت و نام مشیری نیز در آن به چشم می خورد، صدرالدین شریعتی (رئیس دانشگاه) موضوع را تکذیب کرده بود.

با این حال این استاد برجسته دانشگاه در حال حاضر پس از بیست و شش سال سابقه همکاری مداوم با دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه به بهانه “قطع همکاری” اخراج شده است.

این ادعا (قطع همکاری) در حالیست که مشیری تا زمانی که در برنامه کلاس های وی اخلالی از سوی دانشگاه ایجاد نشده بود، مدام در محل کار خود حاضر می شد. هنوز هیچ اظهار نظر رسمی در این خصوص منتشر نشده است.

پایگاه اطلاع رسانی دولت روز چهارشنبه پانزدهم تیرماه اعلام کرده بود که محمود احمدی نژاد، طی نامه ای مشترک به وزرای علوم و بهداشت، آنها را از ادامه روند جاریِ “بازنشستگی استادان” و “اجرای طرح تفکیک جنسیتی” بازداشته است.

این درحالیست که یک روز بعد، عباس طائب، مشاور عالی وزیر علوم، با بیان اینکه “نمی‌دانم نامه منتشر شده در رسانه‌ها به نقل از رئیس جمهور تا چه حد صحت دارد؛ چرا که چنین نامه ای هنوز به وزارت علوم نرسیده است”، اعلام کرد: “نامه منتشر شده در رسانه‌ها غیر متداول است، زیرا وقتی رئیس جمهور نامه‌ای به وزارت علوم می‌نویسد اول باید به وزارت علوم برسد… حال نمی دانم اصلا این نامه تا چه اندازه صحت دارد…”

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید