خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, گزارش تصویری  >  هرانا؛ اعتصاب عمومی بازاریان شهر جوانرود در پی قتل یک بازاری/ تصویری

هرانا؛ اعتصاب عمومی بازاریان شهر جوانرود در پی قتل یک بازاری/ تصویری

خبرگزاری هرانا – در پی قتل یک بازاری خیر در شهرستان جوانرود پس از سه روز بی‌خبری بازاریان و کسبه منطقه امروز در این شهر اعتصاب کردند.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، عبدالله ویسی یکی از خیرین شهر جوانرود و از کسبه شناخته شده شهر روز چهار شنبه حوالی ساعت ۳ بعد از ظهر در راه بازگشت به خانه توسط چندین فرد نا‌شناس ربوده می‌شود. همچنین شب همانروز مغازه طلافروشی این فرد نیز توسط افراد نا‌شناس غارت می‌شود.

بعد از سه روز بی‌خبری کامل خانواده از سرنوشت وی، روز جمعه جنازه این شهروند کرد در منطقه «کچل آوا» در حاشیه شهر جوانرود پیدا می‌شود.

کسبه و بازاریان شهر جوانرود روز شنبه در پی اعتراض به بی‌توجهی مسولین انتظامی و امنیتی شهر نسبت به امنیت جان شهروندان این شهر و قتل عبدالله ویسی بعد از سه روز از ربودنش توسط افراد نا‌شناس، در یک اقدام هماهنگ شده اقدام به تعطیلی بازار کرده‌اند.

بازارچه مرزی این شهر و بیشتر مغازه‌های این شهر امروز تا لحظه مخابره این خبر در اعتصاب به سر می‌برند.

مراسم تشیع جنازه این شهروند کرد امروز صبح ساعت ۹: ۳۰ صبح با شرکت هزاران تن از شهروندان جوانرود و اطراف در مسجد جامع این شهر به سوی قبرستان برگزار گردید. تشیع کنندکان خواستار رسیدگی فوری به این جنایت از سوی دستگاه‌های ذیربط شدند.

 

گزارش تصویری :

 

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید