خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز پنجشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۰, 6th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۴/۱۶ ساعت ۹:۵۰:۲۰

    خانه  > کارگران  >  جانباختن ۲ کارگر در اثر ریزش معدن کرمان

جانباختن ۲ کارگر در اثر ریزش معدن کرمان

خبرگزاری هرانا – در ادامه بروز حوادث معادن در استان کرمان در اولین حادثه سال جاری معدن کروم صوغان فرو ریخت و موجب کشته و زخمی شدن کارگران این معدن شد.

در حالی طی سال گذشته بار‌ها شاهد ریزش معادن زغالسنگ شمال کرمان بودیم که این بار در نخستین حادثه معادن استان کرمان در سال جاری بر اثر ریزش معدن کروم صوغان در شهرستان تازه تاسیس ارزوئیه تعدادی از کارگران معدن کشته و زخمی شدند.
به گزارش مهر، فرماندار ارزوئیه در خصوص حادثه معدن صوغان گفت: عصر چهارشنبه تونل معدن کروم صوغان دچار ریزش شد و بر اثر این حادثه دو نفر از کارگان این معدن دچار جراحت شدند که به بیمارستان منتقل شدند.

محمد برآوردی افزود: متاسفانه یکی از افراد آسیب دیده در این سانحه به دلیل جراحت حاصل از ریزش معدن جان باخته است.

وی با تاکید بر پیگیری دلایل این حادثه گفت: علت ریزش این معدن هم اکنون توسط کار‌شناسان درحال بررسی است و به زودی اعلام می‌شود.

فرماندار ارزوئیه اضافه کرد: این معدن دارای ۳۵۰ کارگر رسمی و پیمانی است و رعایت نکات ایمنی در معدن صوغان برای سلامت کارگران ضروری است.

معادن کرمان یکی از بیشترین فراوانی حوادث را به خود اختصاص داده است و یکی از دلخراش‌ترین حوادث معادن کرمان پس از حادثه معدن بانیزوئیه و کشته شدن ۱۱ نفر اواخر سال گذشته در معدن هجدک روی داد که چهار معدنچی جان خود را از دست دادند و جسد سه نفر از آن‌ها پس از سه ماه تلاش از عمق ۶۰۰ متری زمین خارج شد.

خانواده‌ها همچنان در انتظار پرداخت دیه

در این حادثه دادستان راور اعلام کرد شرکت زغالسنگ کرمان مقصر بروز سانحه بوده است و در ‌‌نهایت برای سرپرست وقت این شرکت قرار وثیقه سه میلیارد ریالی صادر شد.

این درحالی است که بسیاری از خانواده‌های قربانیان حوادث گذشته معادن کرمان به خصوص در معدن بانیزوئیه همچنان در انتظار پرداخت دیه و خسارات وارده هستند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید