خبرگزاری هرانا

    خانه  > سایر گروهها  >  هرانا؛ نامهٔ جمعی از زندانیان رجایی شهر کرج در اعتراض به انتقال هم بندیان خود

هرانا؛ نامهٔ جمعی از زندانیان رجایی شهر کرج در اعتراض به انتقال هم بندیان خود

خبرگزاری هرانا – جمعی از زندانیان رجایی محبوس در بند ۴ سالن ۱۲، زندان رجایی شهر کرج، با نگارش نامه‌ای سرگشاده، ضمن اعتراض به انتقال غیرقانونی و ناگهانی چهار تن از هم بندیان خود، خواستار بازگشت هرچه سریع‌تر ایشان به این زندان شدند.

متن کامل این نامه که نسخه‌ای از آن در اختیار خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، قرار گرفته است، به شرح زیر است :

بیش از یک هفته از انتقال چهار تن از زندانیان سیاسی رجایی شهر کرج می‌گذرد. سه شنبه ۱۳۹۰/۴/۷ بهروز جاوید تهرانی، فرزاد مدد‌زاده، صالح کهن دل و محمد علی منصوری به طور کاملا ناگهانی و بدون احضاریه و یا رای قاضی به مکان نامعلومی منتقل شدند و تاکنون نیز هیچ خبری مبنی بر دلیل انتقال آنان در دست نیست و ایشان حتی موفق به برقراری هیچ تماسی با خانواده‌های خود نیز نشدند. این در حالیست که تمامی این زندانیان دارای حکم تبعید و در حال تحمل کیفر در زندان بودند و هرگونه نقل و انتقال آنان نیاز به دستور و قرار قضایی قبلی دارد و در غیر این صورت غیر قانونی محسوب می‌شود.

ما هم بندیان آنان در زندان رجایی شهر به شدت نگران تمامی آن‌ها هستیم و خصوصا در مورد آقای بهروز جاوید تهرانی، فعال حقوق بشر که به مدت طولانی و نزدیک به هفت سال به طور مداوم و بدون هرگونه مرخصی در زندان محبوس بوده و اینک در حالی که کمتر از چهار ماه به آزادی ایشان می‌رود، بیم و نگرانی آن می‌رود که قصدی برای پرونده سازی بر علیه وی وجود داشته باشد و مسئولان بخواهند با این کار از آزادی قریب الوقوع وی ممانعت به عمل آورند.

ما جمعی از زندانیان زندان رجایی شهر کرج (گوهردشت) ضمن ابراز نگرانی از وضعیت هم بندیان خود این گونه اقدامات غیرقانونی و خودسرانه را محکوم کرده و خواستار اطلاع رسانی شفاف مقامات قضایی و چرایی مکان انتقال آنان و هم چنین بازگرداندنشان به محل مشخص شده در حکم قطعی آنان یعنی زندان رجایی شهر می‌باشیم.

اسامی به ترتیب حروف الفبا:

۱. جعفر اقدامی

۲. رسول بداقی

۳. رضا جوشن

۴. خالد حردانی

۵. حشمت الله طبرزدی

۶. علی عجمی

۷. رضا شریفی بوکانی

۸. سعید ماسوری

۹. سیامک مهر

۱۰. میثاق یزدان‌نژاد

 

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید