خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز دوشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۰, 7th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۴/۱۳ ساعت ۱۷:۲۷:۱۵

    خانه  > سایر گروهها  >  مجلس وضعیت زندانیان سیاسی را بررسی کند

مجلس وضعیت زندانیان سیاسی را بررسی کند

خبرگزاری هرانا – جمعی از خانواده های زندانیان سیاسی در نامه ای به کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به ظلم ها و رفتارهای خلاف قانونی که نسبت به زندانیان سیاسی روا داشته می شود نسبت به وضعیت عزیزان خود ابراز نگرانی کردند و خواستار رسیدگی به وضعیت زندانیان شدند. آنها در این نامه از کمیسیون امنیت ملی مجلس خواسته اند پیش از سفر گزارشگر حقوق بشر به ایران با ارسال نمایندگانی گزارش واقعی از وضعیت زندانهای کشور به ویژه زندان های اوین، رجایی شهر، قزل قلعه و از بند های عمومی و سلول های انفرادی و قرنطینه ی زندان و سایر محل های غیر رسمی که زندانیان سیاسی بعضا به صورت ایزوله در آنها نگهداری می شوند، تهیه و به استحضار کلیه  نمایندگان ملت ایران برسانند.

در این نامه  که خطاب به اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی است و رونوشتهایی از آن به کمیسیون حقوقی و قضایی،کمیسیون اصل نود،کمیسیون  حقوق بشر قوه قضاییه ارسال شده آمده است:بیش از دوسال از حوادث تلخ پس از انتخابات ۸۸  می گذرد و طی این مدت به خواست و اراده الهی پرده ها کنار رفته و بخشی از حقایق، که خود نشانگر حقانیت بازداشت شدگان با احکام فله ای و بعضا به تاریخ روزهای قبل از انتخابات است، بر مدعیان آشکار شده است. با این وجود هنوز عزیزان ما و فرزندان  انقلاب و ایران درشرایط غیر استاندارد و توام با فشارهای روحی در زندان های پایتخت  و دیگر شهرهای کشور به سر می برند. در مظلومیت آنان همین بس که برخی راهیافتگان به خانه ملت، وجودشان را به عنوان زندانی سیاسی انکار می کنند و با پاک کردن صورت مساله  قصد از بین بردن واقعیت های موجود را دارند.

در ای نامه با اشاره به اعتصاب غذای برخی زندانیان آمده است:اعتصاب غذای ۱۲ تن از عزیزترین فرزندان ایران که به بند گران اسارت گرفتار آمده اند و در پی آن شش تن از زندانیان سیاسی رجایی شهر،  صدای اعتراض مظلومان را رساتر کرد و ما و خانواده های نگران این عزیزان امید داشتیم که شما در جایگاه نمایندگی ملت و در کمیسیون امنیت ملی  برای  فقط امنیت ملی که  امنیت شهروندان را نیز در برمی گیرد این صدا را شنیده باشید و در پی رسیدگی به شکایت ها برایید.

نویسندگان نامه تاکید کرده اند: ما خانواده های زندانیان سیاسی  بارها از مقامات قضایی  و رییس مجلس شورای اسلامی خواسته ایم اذن حضور دهند  تا حرف ها و گلایه ها و درخواست های ما را بشنوند اما پاسخی در خور دریافت نداشته ایم.

در این نامه از کمیسیون امنیت ملی مجلس خواسته شده است با  اعزام نمایندگانی گزارش واقعی  از وضعیت زندانهای کشور به ویژه زندان های اوین، رجایی شهر، قزل قلعه و از بند های عمومی و سلول های انفرادی و قرنطینه ی زندان و سایر محل های غیر رسمی که زندانیان سیاسی بعضا به صورت ایزوله در آنها نگهداری می شوند، تهیه و به استحضار کلیه  نمایندگان ملت ایران برسانند. بدیهی است در ترکیب این هیات باید برخلاف اقدامی که در سال ۸۸ علیرغم  خواست نمایندگان خانواده های زندانیان سیاسی به صورت یکجانبه صورت گرفت از نمایندگان فراکسیون اقلیت نیز حضور داشته باشند تا امکان گزارش خلاف واقع وجود نداشته باشد.

این نامه تاکید دارد: خانواده های زندانیان سیاسی  انتظار دارنداین کمیسیون در مورد اقدامات غیر قانونی و غیر شرعی و غیر انسانی مانند محرومیت از امکانات درمانی و اموزشی و نیز قطع ارتباط زندانیان سیاسی خصوصا آن دسته از زندانیان که خانواده هایشان در خارج از  تهران  زندگی می کنند از طریق محدود کردن امکان تماس تلفنی و نیز ندادن امکان مرخصی  و ملاقات  حضوری برای برخی از زندانیان از قوه قضاییه توضیح بخواهند.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید