خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های دینی  >  تفتیش منزل و احضار نسیم صمیمی و فرهاد نوروزیان

تفتیش منزل و احضار نسیم صمیمی و فرهاد نوروزیان

خبرگزاری هرانا – در ادامه اعمال فشار بر بهاییان قائم شهر، روز یازدهم تیرماه، نسیم صمیمی، شهروند بهایی ساکن این شهر، به اداره اطلاعات و همسرش فرهاد نوروزیان نیز به اداره اماکن احضار شدند.

به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر، احضار این دو شهروند بهایی در حالی صورت می گیرد که روز چهارشنبه هفته گذشته، هشتم تیرماه نیز، شش تن از ماموران اداره اطلاعات قائم شهر، با هماهنگی ماموران اماکن عمومی به منزل نسیم نوروزیان و فرهاد نوروزیان مراجعه کرده و ضمن توهین و تحقیر، با تفتیش خانه ی آنان، اقدام به ضبط کتاب ها، جزوات و تصاویر اعتقادی و کامپیوتر و تعدادی سی دی کردند.

 

ماموران امنیتی در زمان مراجعه به منزل این شهروندان بهایی، حکم احضار وی به اداره اطلاعات قائم شهر، بازرسی منزل و انبار را ارائه کردند که در این حکم اتهام خانم صمیمی داشتن مسئولیت علمی دانشگاه آنلاین بهاییان عنوان شده است. حکم احضار خانم صمیمی در حالی صادر شده است که وی به ماموران اعلام کرده است مسئولیت وی در دانشگاه علمی بهاییان مربوط به سه سال پیش بوده است.

همچنین بر پایه ی این گزارش، ماموران امنیتی و اداره اماکن، وارد انبار تخم مرغ که آقای فرهاد نوروزیان مسئول توزیع آن بوده است، شدند و سپس وی را به همراه خود به اداره اماکن برده و به وی اعلام کردند که تا روز شنبه باید انبار را تخلیه کند و حق توزیع تخم مرغ را نخواهد داشت. ماموران به آقای نوروزیان گفته اند که بهاییان حق نباید شغل پردرآمد داشته باشند.

لازم به ذکر است که ماموران، آقای نوروزیان را برای روز شنبه یازدهم تیرماه، به اماکن و همسرشان را به ستاد خبری احضار کردند که خانم نسیم صمیمی به دلیل اینکه اتهام ایشان تعیین نشده بود، به سوالات پاسخ نداده و به خانه بازگشت و آقای فرهاد نوروزیان نیز در اداره اماکن در مقابل این گفته مسئولان که شما نباید همچین شغلی را داشته باشید به اصل ۴۳ قانون اساسی اشاره کرده است که بر اساس آن هر فرد ایرانی در انتخاب شغل خود آزاد است و اعتقاد به عقیده ای نمی تواند منجر به ممانعت از شغل و حرفه ی افراد شود.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید