خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۰, 26th of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۴/۱۱ ساعت ۱۰:۳۵:۰۲

    خانه  > اندیشه و بیان  >  تفتیش دفتر صدیقه وسمقی، نویسنده و فعال اصلاح طلب

تفتیش دفتر صدیقه وسمقی، نویسنده و فعال اصلاح طلب

خبرگزاری هرانا – مامورانی از سوی دادستانی اوین با در دست داشتن حکم بازرسی و جلب، به دفتر شخصی دکتر صدیقه وسمقی شاعر، نویسنده و دین پژوه مراجعه و اقدام به تفتیش کردند.

گزارش های رسیده به جرس حاکی از آن است در این حمله که حدود ساعت یازده صبح روز دوشنبه ششم تیر ماه ٩۰ انجام شد،  ماموران امنیتی ضمن تهدید افراد حاضر در آن محل که به کار مستقل خود مشغول بودند، وارد دفتر وسمقی شده، وسایل آنجا را بهم ریخته و پاره ای از وسایل شخصی را نیز با خود بردند . بر اساس این گزارش، رفتار ماموران چنان خشونت آمیز بود که حال یکی از بانوان حاضر در آن دفتر بهم خورد و این وقایع در حالی روی داد که دکتر صدیقه وسمقی در حال حاضر به عنوان استاد مهمان در یکی از دانشگاههای آلمان در حوزه اسلام شناسی مشغول تدریس است .

لازم به ذکر است دفتر شخصی این فعال اصلاح طلب پس از انتخابات ریاست جمهوری ٨٨ محل کمیته پیگیری امور بازداشت شدگان وکشته شدگان حوادث پس از انتخابات بود که توسط میرحسین موسوی و مهدی کروبی تشکیل شده بود و به همین دلیل خانم وسمقی قبلا از سوی ماموران امنیتی مورد تهدید قرار گرفته بود .

صدیقه وسمقی همچنین توسط وزارت اطلاعات به دلیل انتشار اشعار، مقالات و گفتگوها و مواضع خود بازجویی و تهدید شده بود و در اسفند ماه ٨٩ نیز، مجددا ماموران امنیتی، شب هنگام او را به وزارت اطلاعات فرا خواندند که وی به دلیل احضار غیر قانونی و نابهنگام از مراجعه به اطلاعات خودداری نمود که پس ازآن ماموران به منظور باز داشت به منزل وی مراجعه کردند که به دلیل عدم حضور او در خانه موفق به باز داشت وی نشدند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید