خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز چهارشنبه ۸ تیر ۱۳۹۰, 27th of October 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۴/۰۸ ساعت ۸:۵۳:۲۶

    خانه  > کارگران  >  حادثه مرگبار در پالایشگاه نفت تهران

حادثه مرگبار در پالایشگاه نفت تهران

خبرگزاری هرانا – با گذشت چند هفته از حادثۀ مرگبار پالایشگاه آبادان، این بار در پالایشگاه نفت تهران نیز، حادثه ای دیگر بوقوع پیوست، که در نتیجه گروهی کشته و زخمی شدند.

به گزارش مهر، سخنگوی شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران با تشریح جزئیات حادثه سه شنبه در پالایشگاه نفت تهران، اعلام کرد: متاسفانه در این حادثه دو نفر از مهندسان این مجموعه کشته شده‌اند.

سید علی اصغر حسینی با تاکید بر اینکه حادثه سه شنبه پالایشگاه نفت تهران (شهید تندگویان) بر اثر سقوط بار چرثقیل در حین انجام آزمایشهای فنی به وقوع پیوسته است، گفت: این حادثه در طرح بهینه سازی و بهبود کیفیت فرآورده های نفتی در پالایشگاه نفت تهران ایجاد شده است.

سخنگوی شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران با بیان اینکه متاسفانه در این حادثه که ساعت ۱۵ و ۳۰ دقیقه عصر امروز سه شنبه به وقوع پیوست، دو نفر از کارکنان حاضر در محل حادثه به رحمت خدا رفتند، تصریح کرد: بر این اساس، آقایان مهندس نجات طولانی و مهندس سید محمد حسین رحمانیان کشته شده‌اند، ضمن آنکه دو نفر از مجروحان به بیمارستان منتقل شده‌اند.

این مقام مسئول در پایان با تاکید بر اینکه هم اکنون با ایجاد یک کارگروه دلایل ایجاد این حادثه در حال بررسی است، تاکید کرد: در حال حاضر مداوای مجروحان در بیمارستان در حال انجام است.

گفتنی است سوم خرداد ماه نیز، انفجار و آتش سوزی مرگباری در پالایشگاه آبادان که در جریان برگزاری مراسم افتتاح طرح بنزین سازی توسط محمود احمدی نژاد رخ داد، گروهی کشته و زخمی شدند.

بعد از آن حادثه نمایندگان مجلس خاطرنشان کردند نسبت به عدم افتتاح زودهنگام این بخش از پالایشگاه هشدار داده بودند، اما دولت این افتتاح را در برنامه سفر محمود احمدی نژاد قرارداده بود که به گفته سخنگوی کمیسیون انرژی با وجود تمام این هشدارها، هنوز قصد دولت از این افتتاح زودهنگام مشخص نیست.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید