خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۳ تیر ۱۳۹۰, 17th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۴/۰۳ ساعت ۱۶:۱۳:۲۶

    خانه  > اندیشه و بیان  >  هرانا؛ حجت کلاشی به همراه هشت فعال سیاسی بازداشت شد/ تکمیلی

هرانا؛ حجت کلاشی به همراه هشت فعال سیاسی بازداشت شد/ تکمیلی

خبرگزاری هرانا –پس از تهدید تلفنی تنی از اعضای شاخه جوانان حزب پان ایرانیست در خوزستان، ۹ تن از اعضای این حزب توسط نیروهای امنیتی که مسلح به سلاح گرم بودند بازداشت شدند.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران روز چهارشنبه یکم تیرماه جاری ماموران وزارت اطلاعات خوزستان طی تماس با دوتن از فعالین حزب پان ایرانیست در این استان به تهدید آن‌ها پرداختند.

زاهد خلفی مسوول تشکیلات حزب مذکور در ماهشهر و سربندر و اوژَن اکبری از اعضای حزب در اهواز به وسیله تماس تلفنی شدیدا تهدید گردیدند که از برگزاری نشست‌های سازمان جوانان در اهواز خودداری کنند در غیر اینصورت با وارد شدن به محل جلسه اقدام به بازداشت همه حاضرین خواهند کرد.

متعاقب این تهدید امروز جمعه جلسه ماهانه با حضور حجت کلاشی مسوول سازمان جوانان برگزار گردید که علیرغم پایان یافتن آن تاکنون خبری از هیچکدام از شرکت کنندگان از جمله حجت کلاشی، اوژن اکبری، میلاد دهقان، فرهاد باغبانی، زاهد خلفی، امین کریمی و سه تن دیگر از حاضرین در جلسه در دست نیست.

یک منبع مطلع به گزارشگر هرانا گفت که حداقل ۹ نفر در این جلسه بازداشت شدند.

شایان ذکر است سه تن از بازداشت شدگان آقایان حجت کلاشی، میلاددهقان و فرهاد باغبانی که به جرم عضویت در حزب پان ایرانیست و تبلیغ علیه نظام بازداشت شده بودند هم اکنون به قید وثیقه آزاد و در انتظار صدور رای دادگاه انقلاب اهواز هستند. آقای زاهد خلفی نیز در سالهای گذشته در محیط کار زیر فشار بوده و بار‌ها به اداره اطلاعات خوزستان احضار و بازجویی شده‌اند.

 

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید