خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۳ تیر ۱۳۹۰, 22nd of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۴/۰۳ ساعت ۱۰:۱۹:۳۱

    خانه  > اقلیت های دینی  >  اجرای حکم شلاق ۱۴ تن از دراویش گنابادی

اجرای حکم شلاق ۱۴ تن از دراویش گنابادی

خبرگزاری هرانا – حکم شلاق ۱۴ تن از دراویش سلسله نعمت اللهی گنابادی ساکن بیدخت که تیر ماه سال گذشته در جریان اعتراض به روش غیر قانونی دادستان گناباد با پیروان این طریقت عرفانی دستگیر و مجرم شناخته شده بودند به اجرا در آمد.

به گزارش خبرنگارسایت مجذوبان نور، آقایان: سعید کاشانی، امیر روشن مجاور صوفی، علی محمد امانیان، روح الله صفری، علی عباسی بیدختی، ابراهیم عباس‌زاده، محمد علی جعفری، حسین مهدوی، حسین عباس‌زاده بیدختی، رحمت حسینی، رضا کاخکی، بهروز مجاور صوفی، علی می‌ر، حسن بلوچی بیدختی، ۱۴ درویشی هستند که در این حاثه نه تنها به خواسته‌های آن‌ها وقعی گذاشته نشد بلکه به برهم زدن امنیت عمومی متهم شده و به تحمل ۲۵ ضربه شلاق محکوم شدند.
گفتنی است روح الله صفری آخرین درویشی که از معرفی خود به دادگاه برای اجرای حکم خودداری کرده بود در پاسخ به ماموران که قصد بردن او را داشتند گفته است: در صورتیکه شما مایل به شکنجه من هستید می‌توانید به زور متوسل شده و من را جلب کنید. در پی مقاومت این درویش نیروهای انتظامی با دستبند او را بازداشت و حکم شلاق در مورد وی را اجرا کردند.

لازم به یاد آوری است، این دراویش به اتهام اخلال در نظم عمومی از طریق اجتماع مقابل دادگستری و زندان شهرستان گناباد، به ۲۵ ضربه شلاق تعزیری و ۹۱ روز حبس تعلیقی محکوم شدند و احکام صادره در دادگاه تجدیدنظر مورد تایید قرار گرفت.

 

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید