خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۰, 23rd of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۳/۳۱ ساعت ۲۲:۲۰:۵۹

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  احضار مجدد بشیر احسانی، فعال حق تحصیل به دادگاه انقلاب

احضار مجدد بشیر احسانی، فعال حق تحصیل به دادگاه انقلاب

خبرگزاری هرانا – بشیر احسانی، از فعالان حق تحصیل، طی احضاریه کتبی برای شرکت در جلسه دادگاه در روز ۲۸ تیرماه امسال، به شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران احضار شد.

به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر، اولین دادگاه این دانشجوی محروم از تحصیل بهائی که قرار بود روز ۲۰ بهمن‌ماه سال ۸۹ در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی پیرعباس برگزار شود، به دلیل اعتراض وکیل پرونده مبنی بر عدم صلاحیت دادگاه برای بررسی این پرونده، به زمان دیگری موکول شد.

گفتنی است، اتهامات این فعال حق تحصیل در کیفرخواست صادره «اخلال در نظم عمومی» و «داشتن تجهیزات ماهواره» ذکر شده است. این در حالی است که آقای احسانی از اتهاماتی نظیر «تجمع و تبانی، اقدام علیه امنیت ملی و تبلیغ علیه نظام» در کیفرخواست صادره تبرئه شده است.

بشیر احسانی سال گذشته پس از حوادث روز عاشورا در تاریخ ۲۱ بهمن ماه ۱۳۸۸ بازداشت و به بند ۲۴۰ زندان اوین منتقل شد و پس از ۲۷ روز بازداشت در تاریخ ۱۸ اسفند ۱۳۸۸ با قرار وثیقه آزاد شد. همچنین در اسفندماه‌‌ همان سال و همزمان با بازداشت‌های گستردهٔ اسفند ۸۸، منزل ایشان نیز مورد هجوم مجدد نیروهای امنیتی قرار گرفت که ماموران امنیتی موفق به بازداشت وی نشدند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید