خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زنان  >  مریم مجد، خبرنگار عکاس در راه سفر به آلمان ناپدید شد

مریم مجد، خبرنگار عکاس در راه سفر به آلمان ناپدید شد

خبرگزاری هرانا – مریم مجد، خبر نگار-عکاسی که به قصد عکاسی از جام جهانی فوتبال زنان در آلمان، راهی این کشور بود، روز جمعه، در حالی که میزبانان آلمانی او در دوسلدورف منتظر او بودند، ناپدید شده است.

به گزارش شبکه سراسری همکاری زنان ایرانی، با اینکه او قرار بوده با پرواز ماهان سفر کند اما هواپیمایی ماهان در دوسلدورف به میزبان آلمانی او اعلام کرده که چنین مسافری در لیست پرواز وجود ندارد.

پترا لندرز، بازیکن سابق تیم ملی فوتبال آلمان که قرار بود با هماهنگی فیفا و اجازه این نهاد برای عکاسی از زنان فوتبالیست از سراسر جهان، به همراه مریم کتابی درباره زنان فوتبالیست در سراسر جهان منتشر کنند، امروز در نامه ای به وزارت خارجه آلمان، ضمن ابراز نگرانی شدید، به خصوص با توجه به تجربه های مشابه در جمهوری اسلامی، از آنها خواسته که از مقامات ایرانی درباره ناپدید شدن مریم مجد توضیح بخواهند.

وی در این نامه، خواسته که روشن شود مریم مجد هم اکنون کجاست و چرا نتوانسته طبق برنامه سفرش را به انجام برساند.

مریم مجد، که تنها عکاسی بود که به طور تخصصی در عرصه ورزش زنان در ایران کار می کرد، عضو کمپین ورود زنان به ورزشگاهها و همچنین همکار ماهنامه توقیف شده زنان بود.

با توجه به تجربیات مشابه بیم آن میرود که جمهوری اسلامی وی را دستگیر کرده و حاضر نیست اطلاعاتی در مورد وضعیت وی منتشر و مسئولیت ممنوعیت خروج او را بپذیرد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید