خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۰, 27th of October 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۳/۳۰ ساعت ۱۸:۱۶:۴۴

    خانه  > اندیشه و بیان  >  ممانعت نیروهای امنیتی از برگزاری مراسم دومین سالگرد جانباختن ندا آقا سلطان

ممانعت نیروهای امنیتی از برگزاری مراسم دومین سالگرد جانباختن ندا آقا سلطان

خبرگزاری هرانا – امروز سی‌‌ام خردادماه، هم زمان با دومین سالگرد کشته شدن ندا آقا سلطان و در حالی که خانواده وی، جهت گرامی‌داشت یاد او، بر سر مزارش حاضر شده بودند، نیروهای امنیتی ضمن ایجاد اخلال در مراسم خانواده به درگیری با پدر ندا پرداخته و از انان خواستند تا هرچه سریعتر مزار وی را ترک کنند.

این درگیری‌ها، زمانی آغاز شد که مادر ندا، بر سر مزار وی جملاتی را در اعتراض به عاملان کشته شدن فرزندش گفت که ماموران امنیتی، از وی خواستند هیچ‌گونه صحبتی نکند و پس از اعتراض خانواده ، به ایجاد درگیری با پدر ندا آقا سلطان پرداختند.

 

به گزارش کمیته گزارشکران حقوق بشر، خانواده آقا سلطان، سپس قصد حضور در محل کشته شدن ندا در خیابان امیرآباد تهران را داشتند که نیروهای انتظامی و لباس شخصی با مسدود کردن مسیرهای منتهی به مکان جان باختن ندا، مانع از حضور خانواده وی در این مکان شدند.

در همین ارتباط هاجر رستمی مطلق، مادر ندا آقا سلطان که برای حضور در مراسم بزرگداشت ندا ساعتی پیش بر سر مزار دخترش حاضر شده بود، در گفت و گویی با صدای آمریکا عنوان نموده که «ماموران امنیتی او را از گریه کردن بر سر مزار ندا، منع کرده اند و نیروهای انتظامی با پدر ندا درگیری فیزیکی پیدا کرده اند».

خانواده ندا آقا سلطان، با وجود گذشت دو سال از جان باختن وی، هنوز اجازه برگزاری هیچ‌گونه مراسمی را بدست نیاورده‌اند ندا آقا سلطان از معترضان به نتایج انتخابات ریاست جمهوری، دو سال پیش به ضرب گلوله نیروهای امنیتی جان سپرد، فیلم کشته شدن وی، پر بیننده‌ترین فیلم کشته شدن یک فرد در جهان است

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید