خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زنان  >  واکنش قوه قضاییه به تجاوز ۵۰ مرد به یک زن/ بازداشت قربانی

واکنش قوه قضاییه به تجاوز ۵۰ مرد به یک زن/ بازداشت قربانی

خبرگزاری هرانا – در پی علنی شدن تجاوز پنجاه نفر به یک زن در گندم زاری در اطراف شهر کاشمر، قوۀ قضاییه جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد که در حال رسیدگی به این پرونده است.

به گزارش رادیو فرانسه، همزمان امام جمعه کاشمر فاش کرد که کلیه متهمان این پرونده دستگیر شده اند و زن قربانی این تجاوز جمعی نیز هم اکنون در بازداشت قوۀ قضاییه به سر می برد.امام جمعه کاشمر از دلایل بازداشت قربانی ابراز بی اطلاعی کرده است.

ابراهیم رییسی معاون اول قوۀ قضاییه ایران در پاسخ به این سئوال که چرا قوۀ قضاییه تنها پس از رسانه‌ای شدن خبر این فاجعه از خود واکنش نشان داده خطاب به خبرنگار سئوال کننده گفته است: «شما یک سری به دادگاه کیفری کاشمر که پروندۀ تجاوزش رسانه‌ای شده بزنید تا ببینید که ده‌ها مورد از این پرونده‌ها که رسانه‌ای نشده‌اند در‌‌ همان شهر در دست رسیدگی است.» با این سخن معاون اول قوۀ قضاییه اعتراف کرده است که پرونده‌های جنایاتی از این دست در جمهوری اسلامی ایران پرشمارند، هر چند این پرونده‌های علنی یا باصطلاح رسانه‌ای نمی‌شوند.

با این حال معاون اول قوۀ قضاییه ایران در ادامه مدعی شده است که «زنان و دختران ایران در جمهوری اسلامی در پرتو انوار نورانی اسلام امن‌ترین وضعیت در جهان و به ویژه نسبت به جوامع غربی را دارند.» سایت صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، جام جم، به نقل از خبرگزاری مهر نوشت که اخیراً ۵۰ نفر به یک زن در روستایی به نام قوژد در اطراف کاشمر تجاوز کرده‌اند.

گفتنی است که پلیس در ابتدا به دلیل نبود شاکی خصوصی از پیگیری موضوع و دستگیری جنایتکاران خودداری کرده بود و سپس به دلیل تسلیم شکایت از سوی قربانی ناگزیر از اقدام شده است.

قوۀ قضاییه جمهوری اسلامی ایران و سایت «الف» متعلق به احمد توکلی نمایندۀ و رییس مرکز پژوهش‌های مجلس طی اظهاراتی قربانیان تجاوز دسته جمعی در خمینی شهر را مقصر اصلی جنایت معرفی کرده بودند. به گفتۀ اینان زنان قربانی با گوش دادن به موسیقی در حریمی خصوصی اصوات شهوت انگیزی از داخل باغ منتشر ساخته بودند که در ‌‌نهایت به تحریک عده‌ای اوباش و تجاوز آنان به زنان در مقابل بستگانشان منجر شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید