خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۰, 19th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۳/۲۳ ساعت ۱۸:۳۴:۱۰

    خانه  > اندیشه و بیان  >  ماهان (حمیدرضا) محمدی به مرخصی آمد

ماهان (حمیدرضا) محمدی به مرخصی آمد

خبرگزاری هرانا – ماهان محمدی، زندانی سیاسی که بیش از ۶ سال است در زندان اوین به سر می‌برد، سرانجام، بعد از ظهر امروز به مرخصی آمد.

به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر، حکم مرخصی این زندانی سیاسی از مدت‌ها پیش توسط دادستان امضا شده بود، ولی رئیس بازداشتگاه اوین از صدور مجوز مرخصی این زندانی سیاسی خودداری کرده بود.

ماهان محمدی به یازده و نیم سال حبس تعزیری محکوم شده است که در حال حاضر وارد هفتمین سال از دوران محومیت خود شده است. این در حالی است که او در طی شش سال گذشته از حق مرخصی محروم بوده است.

ماهان محمدی، فرزند عزیز و با نام واقعی “حمیدرضا محمدی”، از تاریخ ۱۷ اسفندماه سال ۱۳۸۳، به اتهام عضویت در گروه‌های مخالف نظام جمهوری اسلامی به همراه دو برادر، یک خواهر و خواهر زاده‌اش توسط نیروهای امنیتی استان لرستان بازداشت شدند.

گفتنی است که ماهان محمدی برادر غلامرضا محمدی، قهرمان سابق جهان و سرمربی فعلی تیم ملی کشتی آزاد ایران است. وی مدت‌ها از سوی نهادهای امنیتی تحت بازجویی بود و سرانجام با پذیرفتن کلیه اتهامات وارده از سوی وی، خانواده‌اش آزاد شدند. به علت تهدیدات وزارت اطلاعات خانوادهٔ این زندانی سیاسی در طی این مدت مجبور به سکوت رسانه‌ای شدند و در سکوت خبری، ماهان در دو دادگاه بدون حضور وکیل مدافع به یازده سال ونیم حبس و جزای نقدی محکوم شده است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید