خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۰, 21st of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۳/۲۶ ساعت ۱:۲۱:۱۸

    خانه  > اندیشه و بیان  >  محاکمهٔ نوجوانی ۱۷ ساله پس از دو سال بلاتکلیفی، به اتهام کشتن یک بسیجی

محاکمهٔ نوجوانی ۱۷ ساله پس از دو سال بلاتکلیفی، به اتهام کشتن یک بسیجی

خبرگزاری هرانا – گزارش‌ها حاکی از آن است، “علی نصیری” که در زمان بازداشت ۱۷ سال سن داشت، اکنون در بند ۵ زندان رجایی شهر کرج محبوس است و به علت پرونده سازی توسط مسئولان قضایی- امنیتی در خصوص زیر گرفتن یکی از اعضای بسیج به وسیلهٔ اتومبیل، دو سال است که در بلاتکلیفی به سر می‌برد.

علی نصیری، متولد سال ۱۳۷۱ که در زمان دستگیری ۱۷ ساله بود، ۲۴ خرداد ۱۳۸۸ و در جریان اعتراضات پس از دهمین دورهٔ انتخابات ریاست جمهوری، در بلوار پاک‌نژاد سعادت آباد همراه با دوستانش در اتومبیل شخصی‌اش دستگیر شده، بلافاصله به بازداشتگاه آگاهی شاهپور منتقل شده و پس از ۸ روز بازداشت با فیش حقوقی آزاد می‌شود.

این در حالیست که اتومبیل وی همچنان در توقیف اداره آگاهی شاهپور باقی می‌ماند.

به گزارش وبسایت فعالین حقوق بشر و دموکراسی،‌‌ همان شب در حالی که چند ساعت قبل از آن علی نصیری در بازداشتگاه ادارۀ آگاهی شاهپور بود تعدادی از اعضای بسیج که در میدان کاج وسایل نقلیه شخصی مردم را متوقف می‌کردند، توسط یک خودروی نا‌شناس، زیر گرفته می‌شوند که  در پی آن یکی از آن‌ها بنام “حسین غلام کبیری” کشته می‌شود.

پس از گذشت چند روز، علی نصیری نامه‌ای مبنی بر اینکه در تاریخ ۹ مرداد ۱۳۸۸ برای باز پس گرفتن خودروی توقیف شده به اداره آگاهی مراجعه نماید، دریافت می کند و در این مراحعت او را مجددا دستگیر و بازداشت می‌کنند. این نوجوان زندانی، پس از بازداشت در آگاهی شاهپور، به کانون اصلاح و تربیت و سپس به زندان رجایی شهر کرج منتقل می‌شود.

گفتنی ست که نامبرده پس از ۲ سال بلاتکلیفی در زندان در خرداد ماه جاری، توسط قاضی عزیز محمدی به اتهام مباشرت در قتل و نداشتن گواهینامه مورد محاکمه قرار گرفت.

نکته ی قابل توجه این است که علیرغم فاصله زمانی بین دستگیری این نوجوان و روی دادن حادثه، در جلسه دادگاه قاضی اصرار بر محکوم شناختن این نوجوان را داشته است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید