خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۰, 21st of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۳/۲۵ ساعت ۱۱:۲۲:۵۵

    خانه  > کارگران  >  عدم پرداخت حقوق کارگر نورد پروفیل ساوه و نورد لوله صفا

عدم پرداخت حقوق کارگر نورد پروفیل ساوه و نورد لوله صفا

خبرگزاری هرانا – ۲۵۰۰ کارگر کارخانه‌های نورد پروفیل ساوه و نورد لوله صفا از اول سال تاکنون دستمزدهای خود را دریافت نکرده‌اند. بنا بر این گزارش کارفرمای این کارخانه‌ها که متعلق به یک نفر است بیمه‌های این کارگران را نیز در طول این مدت واریز نکرده است.

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران، این اولین بار نیست که دستمزدهای کارگران این کارخانه با تاخیرهای چندین ماهه پرداخت می‌شود. در طول سال گذشته بطور مداوم کارگران این کارخانه‌ها دستمزدهای خود را با تاخیرهای چندین ماهه دریافت کردند.

کارفرمای این کارخانه‌ها برای اینکه کارگران را از هرگونه اعتراضی بر حذر کند از اول سال تاکنون به بهانه‌های واهی اقدام به اخراج دو کارگر با سابقه کاری ۱۵ و ۱۶ سال کرده است و از آنان خواسته است در صورتی می‌توانند بر سر کار بازگردند که تعهد بدهند هیچ حق و حقوقی از کارخانه ندارند. ۹۰ درصد کارگران این کارخانه‌ها با قرارداد موقت یک الی ۶ ماهه مشغول بکار هستند و این امر دست کارفرما را برای عدم تمدید قرار داد هر کارگری که کمترین اعتراضی داشته باشد باز گذاشته است.

بطوریکه بدنبال اعتصاب کارگران کارخانه نورد پروفیل ساوه در سال ۱۳۸۶، کارفرما بتدریج قرارداد حدود سیصد نفر از این کارگران را با سوابق کاری بالا تمدید نکرد و بدین ترتیب موفق شد با قرار دادن شمشیر عدم تمدید قرار داد بر بالای سر کارگران امکان هر گونه اعتراضی را از آنان سلب کرده و بطور مداوم و بی‌رحمانه‌ای اقدام به عدم پرداخت دستمزدهای این کارگران کند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید