خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۰, 16th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۳/۲۴ ساعت ۱۱:۴۸:۴۲

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  هرانا؛ احضار مهدی تاجیک فعال دانشجویی دانشگاه تهران

هرانا؛ احضار مهدی تاجیک فعال دانشجویی دانشگاه تهران

خبرگزاری هرانا – مهدی تاجیک دانشجوی کار‌شناس ارشد دانشگاه تهران برای سپری نمودن دو سال محکومیت حبس خود توسط اجرای احکام دادسرای اوین به این زندان فراخوانده شد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، این فعال دانشجویی و مطبوعاتی که در پی دستگیری‌های گسترده عاشورای سال ۱۳۸۸ در منزل خود بازداشت شده بود در سال ۱۳۸۹ در طی حکمی در دادگاه بدوی به ۲۷ ماه حبس تعزیری و ۳۰ سال محرومیت مطبوعاتی و سیاسی محکوم گردیده بود که این حکم در ماههای پایانی سال گذشته توسط دادگاه تجدیدنظر شکسته و به ۱۵ سال محرومیت مطبوعاتی و سیاسی و ۲۴ ماه حبس تعزیری کاهش یافت.

شایان ذکر است که مهدی تاجیک در طی تائید این حکم به مدت ۱۵ سال از حرفه خبرنگاری، روزنامه نگاری و همچنین سخنرانی، مصاحبه، مقاله نویسی و عضویت، هواداری و همچنین فعالیت موثر در احزاب و گروههای سیاسی محروم گردیده است.

مهدی تاجیک کار‌شناس فیزیک هسته‌ای و دانشجوی کار‌شناس ارشد دانشکده حقوق دانشگاه تهران می‌باشد. وی پیش از این نیز در سال ۱۳۸۵ به اتهام تاسیس و فعالیت در یک گروه دانشجویی توسط نیروهای امنیتی دستگیر و ماه‌ها در زندان ۵۹ سپاه در بازداشت به سر برده است. وی در‌‌ همان سال توسط دادگاه انقلاب به دو سال و نیم سال حبس تعزیری محکوم گردیده بود.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید