خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > فرهنگی  >  هرانا؛ مهرداد احمد‌زاده، فعال فرهنگی بازداشت شد

هرانا؛ مهرداد احمد‌زاده، فعال فرهنگی بازداشت شد

خبرگزاری هرانا – مهرداد احمدزاده دبیر NGO انجمن وحدت ملی ایران  روز جمعه ۲۰/۳/۱۳۹۰ توسط نیروهای انتظامی در اصفهان بازداشت شد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، در روز جمعه ۲۰ اردیبهشت ماه در حین برگزاری و اجرای موسیقی سنتی توسط یکی از اساتید انجمن با ورود ماموران نیروی انتظامی به محل برپایی و برهم زدن جلسه، مهرداد احمد‌زاده دبیر این انجمن بازداشت و به محل نا‌معلومی منتقل گردید.

شایان ذکر است از کلیه اعضا حاضر در جلسه علاوه بر فیلم برداری و بازرسی بدنی، به صورت جداگانه از هر فرد عکسبرداری همراه با پلاکاردهای شماره گذاری شده صورت گرفته و همچنین کلیه تلفن‌های همراه و مدارک شناسایی افراد ضبط گردیده است.

انجمن وحدت ملی ایران که از سال ۱۳۸۴ موفق به دریافت مجوز رسمی فعالیت از وزارت کشور گردیده بود با موضوع فرهنگی، هنری و اجتماعی فعالیت خود را در اصفهان آغاز کرد. علاوه بر سایر فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی در زمینه‌های گوناگون، برگزاری جلسات شعر و موسیقی در محل دفتر انجمن واقع در خیابان شیخ صدوق شمالی-اصفهان از فعالیت‌های پر مخاطب این NGO بودکه هر هفته برگزار می‌شد، به صورت موردی برخی از این جلسات به درخواست اعضاء در فضای باز و در دامان طبیعت برگزار می‌گردید که آخرین بار با حمله مامورین تعطیل گردید.

گفتنی است مهرداد احمد‌زاده از فعالین مدنی-اجتماعی اصفهان است که تا به حال چندین بار از طرف نیروهای امنیتی احضار و یا بازداشت گردیده، نامبرده در مراسم تشیع پیکر مرحوم مهندس سحابی نیز در لواسان تهران حاضر بود و مراتب اعتراض خود نسبت به نحوه برخورد مامورین امنیتی در حین مراسم را هفته قبل از دستگیری خود در جلسه شعر وموسیقی انجمن مطرح نموده که با توجه به سخنان نیروهای انتظامی، در شب دستگیری ودر خلال بازجویی از اعضا این انجمن، احتمال ارتباط میان این دو حادثه دور از ذهن نیست.

 

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید