خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان  >  هرانا؛ رضا رفیعی فروشانی، روزنامه نگار، آزاد شد

هرانا؛ رضا رفیعی فروشانی، روزنامه نگار، آزاد شد

خبرگزاری هرانا – رضا رفیعی فروشانی، اقتصاد‌دان، روزنامه نگار مجله تایم و عضو ستاد میرحسین موسوی پس از تحمل دو سال حبس شب گذشته، ۲۲ خرداد ماه، از زندان رجایی شهر کرج آزاد شده است.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، رضا رفیعی فروشانی که در ۵ تیرماه ۸۸ بازداشت و در دادگاه‌های جمعی و نمایشی حوادث پس از دهمین دورهٔ انتخابات ریاست جمهوری مورد محاکمه قرار گرفته بود، از زندان آزاد شد.

وی پس از بازداشت، چهارماه در بند امنیتی ۲۰۹ محبوس بود و سپس به بند عمومی ۳۵۰ منتقل شد که در ادامه در ۱۹ اردیبهشت ماه ۸۹ در پی اعدام شش تن از زندانیان سیاسی در اوین، وی به همراه جمعی دیگر از زندانیان سیاسی به زندان رجایی شهر کرج منتقل گشت.

لازم به ذکر است وی در این مدت از هر نوع مرخصی محروم بود.

گفتنی ست محکومیت این روزنامه نگار در دادگاه بدوی ۷ سال بوده که در دادگاه تجدید نظر به ۴ سال حبس تعزیری کاهش یافت. پس از نامه آقای رفیعی به رییس قوه قضاییه و رسیدگی شخص دادستان در اذر ماه ۸۹ دو سال از محکویت ایشان شامل تخفیقف شد و طبق تقویم زندان می‌بایست ۲۵ خرداد آزاد می‌شدند که به صورت ناگهانی شب گذشته ۲۲ خرداد ماه نامه آزادیشان به زندان رجایی شهر ارسال شد.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید