خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۰, 22nd of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۳/۱۸ ساعت ۳:۰۸:۵۹

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  دومین تجمع دانشجویان دانشگاه فردوسی در اعتراض به تجاوز به دانشجو

دومین تجمع دانشجویان دانشگاه فردوسی در اعتراض به تجاوز به دانشجو

خبرگزاری هرانا – در پی ضرب و شتم و تعرض به یکی از دانشجویان دختر در محوطه دانشگاه فردوسی مشهد، دانشجویان این دانشگاه برای دومین بار دست به تجمع زدند.

به گزارش دانشجونیوز، در این تجمع اعتراضی که با حضور صدها تن از دانشجویان برگزار شد، مسئول روابط عمومی دانشگاه، دکتر سید موسوی در جمع دانشجویان معترض حاضر شده و ادعا کرد که مشکلی پیش نیامده و دانشجوی مضروب تنها زمین خورده و صدمه دیده است.

بر اساس این گزارشات، این مسئول در اظهار نظر پیشین خود، شئونات اسلامی را به دانشجویان معترض گوشزد کرده و گفته بود “یک دختر باید حجابش را رعایت کند تا در امنیت به سر برد و چنین مشکلاتی رخ ندهد.”

در ادامه این گزارش آمده است، پس از صحبت های این مسئول دانشجویان که اقناع نشده بودند به سوی خوابگاه پردیس حرکت کرده و خواستار حضور دکتر طهمورث پور، معاون دانشجویی دانشگاه شدند و اعلام کردند در غیر این صورت خیابان اصلی دانشگاه را خواهند بست.

با این حال معاون دانشجویی در ابتدا در جمع دانشجویان حاضر نشد و پس از بستن راه به وسیله دانشجویان بود که وی به نزد معترضین آمد.

این گزارش می افزاید، معاون دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد در برابر اعتراض دانشجویان به تهدیدات انضباطی پرداخت و گفت: “در صورتی که دیگر تجمعی برگزار نشود هیچ برخوردی صورت نخواهد گرفت.” وی همچنین در ادامه حادثه پانزدهم خرداد را که منجر به تجاوز و ضرب شتم دانشجوی دختر این دانشگاه شده بود، تنها ضرب و شتم دانست و در برابر اعتراض دانشجویان که گفت: “از ماجرا خبر ندارد.”

این در حالی است که به عقیده دانشجویان حاضر دار این تجمعات، اظهارات این مسئول با اظهارات قبلی مسئولین کاملا دار تناقض بوده است.

در ادامه علی رغم درخواست گسترده دانشجویان، دکتر طهمورث پور حاضر به عذرخواهی نشد و از دانشجویان خواست که فقط نمایندگان خود را برای بررسی موضوع معرفی کنند.

طبق گزارش های ارسالی، مسئولان دانشگاه پی گیری های شورای صنفی دار مورد این ماجرا بی پاسخ گذاشته اند.

در بخش مهمی از این گزارش آمده است، اطرافیان و دوستان دانشجوی مذکور تحت فشار نهادهای امنیتی و مسئولین دانشگاه هستند تا درباره حادثه پیش آمده سکوت کنند و حتی برخی از آنان مجبور به ترک مشهد در روز اول امتحانات شده اند.

گفتنی است مسئولین دانشگاه بارها از رسانه ای شدن این حادثه ابراز ناراحتی کردند به گونه ای که به نظر می رسد دار نظرمسئولین مسکوت ماندن و رسانه ای نشدن این موضوع بسیار مهمتر از رسیدگی به فاجعه تجاوز به یک دانشجو در محیط دانشگاه بوده است.

شایان ذکر است، شورای صنفی دانشگاه فردوسی مشهد نیز طی بیانیه ای این حادثه را محکوم کرده است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید