خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۰, 20th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۳/۱۶ ساعت ۱۷:۳۵:۳۰

    خانه  > اندیشه و بیان  >  هرانا؛ محکومیت یک وبلاگ نویس بلوچ به ۲۰ سال حبس تعزیری

هرانا؛ محکومیت یک وبلاگ نویس بلوچ به ۲۰ سال حبس تعزیری

خبرگزاری هرانا – سخی ریگی وبلاگ نویس بلوچ و عضو ستاد انتخاباتی مهندس میر حسین موسوی از سوی دادگاه انقلاب زاهدان به بیست سال حبس تعزیری محکوم شده است.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، نویسنده وبلاگ بلوچستان سرفراز دوران محکومیت خود در زندان کارون اهواز و در تبعید تحمل می‌کند.

این فعال مدنی بلوچستان در جریان انتخابات سال ۱۳۸۸ و در روز ۲۸ خرداد ماه‌‌ همان سال در خیابان دانشگاه زاهدان در حالی که سوار بر اتوموبیل شخصی خود بود توسط نیروهای لباس شخصی بازداشت شد.

وی پس از تحمل ۷ ماه حبس در سلول‌های انفرادی اداره اطلاعات زاهدان به زندان مرکزی این شهر منتقل و از سه ماه پیش تا کنون در زندان کارون اهوار به تحمل ۲۰ سال زندان به اتهام اقدام علیه امنیت ملی، تبلیغ علیه نظام محکوم شده است.

این دانشجوی ۳۱ ساله رشته نرم افزار دانشگاه علمی کاربردی به دلیل بازداشت توسط وزارت اطلاعات از تحصیل در دانشگاه بازمانده است این در حالی است که تنها دو ترم برای فارغ از تحصیلی وی باقی مانده بود.

از دیگر اتهامات این وبلاگ نویس که منجر به صدور ۲۰ سال حبس تعزیری در تبعید شده است اطلاعی در دست نیست اما بنظر می‌رسد مطالب منتشر شده در وبلاگ ایشان نیز مصداق جرم امنیتی تشخیص داده شده است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید