خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۰, 18th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۳/۱۶ ساعت ۱۴:۱۸:۴۰

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  تجاوز و ضرب و شتم دختر دانشجو در داخل دانشگاه فردوسی مشهد

تجاوز و ضرب و شتم دختر دانشجو در داخل دانشگاه فردوسی مشهد

خبرگزاری هرانا – در اتفاقی کم سابقه، جمعه شب گذشته یکی از دختران دانشجوی ساکن خوابگاه دانشگاه فردوسی در حالیکه در داخل دانشگاه به سمت پردیس در حال حرکت بود توسط افرادی ناشناس مورد ضرب و شتم و تجاوز به عنف قرار گرفت. دانشجوی مذکور که در محوطه ی دانشگاه رها شده بود به بیمارستان انتقال یافته و حال وی نامساعد گزارش شده است.
بنا به گزارش  دانشجو نیوز، دانشجویان بلافاصله پس از خبردار شدن در نخستین ساعات بامداد جمعه اقدام به تجمع اعترضی کردند. در این تجمع که بالغ بر ۴۰۰ تن ا ز دانشجویان شرکت کردند، دانشجویان اعتراض و انزجار شدید خود را به انتظامات ،حراست و رییس دانشگاه(عاشوری) ،  از این عمل اعلام کردند.

و در پایان، ادامه اعتراض و تحصن گسترده در روزهای آتی در اعتراض به عملکرد مسئولین دانشگاه را خاطر نشان کردند.

همچنین دانشجویان با فرستادن نمایندگانی به بیمارستان جهت اطلاع لحظه به لحظه از وضع سلامتی دانشجوی مذکور وبا طرح شعارهای عاشوری استعفا استعفا…خواهر غریبم حقتو پس میگیرم…دانشجو میمیرد ذلت نمی پذیرد، خواستار پاسخگویی رییس دانشگاه در برابر این عمل شدند که با عدم حضور وی دانشجویان به سمت پردیس حرکت کردند.

مشخص نیست با وجود تدابیر شدید امنیتی و حضور محسوس و پر رنگ ماموران حراست دانشگاه، افراد غیر دانشجو چگونه موفق به ورود به دانشگاه شده و اقدام به این جرم نموده اند.

پیشتر در سال ۸۷، در دانشگاه زنجان نیز، دکتر مددی معاون فرهنگی دانشگاه در حین تجاوز به یک دختر دانشجو از طرف دانشجویان بازداشت شد.

با توجه به تجربه دانشگاه زنجان، احتمال اینکه این عمل توسط  کادر حراست و انتظامات دانشگاه انجام شده باشد نیز دور از ذهن نیست.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید