خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۰, 17th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۳/۱۱ ساعت ۱۲:۰۷:۱۵

    خانه  > اقلیت های دینی  >  صدور حکم ۱۴ سال زندان برای یک روحانی در کردستان

صدور حکم ۱۴ سال زندان برای یک روحانی در کردستان

خبرگزاری هرانا – شعبه اول دادگاه انقلاب سقز، ماموستا صدیق حسنی شهروند سقزی را به ۱۴ سال حبس محکوم کرد.

خلیل بهرامیان وکیل این زندانی در گفتگو با موکریان نیوز در مهاباد ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: ماموستا حسنی که چندی پیش در سقز دستگیر شده است از سوی دادگاه انقلاب این شهر به اتهام همکاری با یکی از احزاب مخالف نظام و مخفی کردن اسلحه به ۱۴ سال زندان محکوم شد.
خلیل بهرامیان در ادامه افزود: حکم صادره در دادگاه انقلاب سقز مورد اعتراض اینجانب به عنوان وکیل پرونده قرار گرفته و پرونده جهت تجدیدنظرخواهی به دادگاه تجدید نظر استان کردستان ارسال شده است.

این وکیل دادگستری ادامه داد: برطبق لایحه تجدید نظر خواهی که به دادگاه تقدیم شده، اعلام نموده‌ایم که حکم صادره با واقعیت و منطق قضایی منطبق نیست و واقعیت عبارت است از اینکه صدیق حسنی موکل بنده در کمال سادگی فریب شخصی را بدون اطلاع از وابستگی تشکیلاتی فرد مزبور خورده، به اینصورت که این شخص اسلحه‌ای را با دو خشاب در گاوداری وی که در روستا زندگی می‌کند قرار داده است؛ از این اسلحه هیچگونه استفاده‌ای نشده چون هیچ تیری از خشاب کم نشده و از اسلحه تیراندازی به عمل نیامده است.

بهرامیان در خاتمه گفت: دلیل دوم این است که نامبرده فاقد هرگونه ارتباط سازمانی و تشکیلاتی با گروههای مخالف نظام می‌باشد و صرفا کشاورز و روحانی محل بوده و شاید تنها اتهام وی مخفی کردن اسلحه باشد که مجازات بسیار اندکی دارد و نباید بیش از یکسال در زندان بماند.

یادآور می‌گردد ماموستا صدیق حسنی هم اکنون در زندان مرکزی سقز در بازداشت به سر می‌برد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید