خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۰, 16th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۳/۱۱ ساعت ۱۰:۴۷:۱۸

    خانه  > اندیشه و بیان  >  در حمله نیروهای انتظامی به مراسم عزت الله سحابی، هاله سحابی جانباخت

در حمله نیروهای انتظامی به مراسم عزت الله سحابی، هاله سحابی جانباخت

خبرگزاری هرانا – هاله سحابی در مراسم تشییع پدرش در اثر حمله قلبی به دلیل ممانعت نیروهای امنیتی از برگزاری  مراسم پس از انتقال به بیمارستان جانباخت.

به گزارش جرس، هاله سحابی صبح امروز در صف جلو تشییع کنندگان پیکر مهندس سحابی به رفتار خشونت آمیز نیروهای امنیتی و لباس شخصی اعتراض کرده،  مورد حمله آنان قرارمی گیرد.

بر اساس این گزارش ماموران مانع طی مسیر برای تشییع پیکر مهندس سحابی شده اند. هاله سحابی که دسته گلی بدست داشته و جلوی همه حرکت می کرده با ممانعت ماموران مواجه می شود. ولی او می گوید باید از همین مسیر تشییع جنازه صورت گیرد. با مقاومت او ماموران با وارد آوردن ضربات لگد و … به شدت او را مضروب می کنند .او بیهوش می افتد و دکتر پیمان او را به بیمارستان منتقل می کند.  اما متاسفانه معالجات بی حاصل مانده، دختر ارشد مهندس سحابی در اثر حمله قلبی جانباخته است.

سایت جوان‌آنلاین مدعی شد: هاله سحابی فرزند عرت الله سحابی صبح امروز پیش از آغاز مراسم تشییع پدرش دچار ایست قلبی شد.

یک روزنامه نگار که در محل مراسم تدفین عزت الله سحابی حاضر بود به کمپین بین المللی حقوق بشردر ایران گفت که هاله سحابی پس از مداخله ماموران لباس شخصی و درحالی که فضای مراسم بسیارمتشنج بود و پس ازاینکه ماموران جنازه پدرش را با خود بردند دچار حمله قلبی شد و به دنبال آن پیش از اینکه به درمانگاه لواسان برده شد درگذشت.

به گزارش تابناک در پی حمله قلبی خانم سحابی برخی اطرافیان و برخی عوامل و عناصر مشکوک در میان تشییع‌کنندگان، با یکدیگر درگیر شدند.

در ادامه گزارش تابناک آمده است، برخی رسانه‌های معاند نظام با هدف بهره‌برداری سوء از این ماجرا اقدام به انتشار شایعه ضرب و جرح خانم سحابی کرده‌اند.

هاله سحابی، ۵۴ ساله، قرآن پژوه، همکار مطبوعاتی نشریه چشم انداز ایران و از فعالان حقوق زنان در ایران بود. وی عضو «مادران صلح» ایران بود و در جریان حوادث پس از انتخابات، در روز تحلیف احمدی نژاد مقابل مجلس شورا، بازداشت و روانه زندان شد. سحابی پس از بازداشت موقت، در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب محاکمه و به دو سال حبس محکوم گردید. وی تا دو هفته پیش که با وی اجازه مرخضی داده شد، در زندان اوین محبوس بود.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید