خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۰, 16th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۳/۱۰ ساعت ۱۲:۲۲:۵۸

    خانه  > کارگران  >  اعتصاب و تجمع کارگران ساسان در محوطه کارخانه

اعتصاب و تجمع کارگران ساسان در محوطه کارخانه

خبرگزاری هرانا –  از صبح امروز سه شنبه دهم خرداد ماه کارگران کارخانه ساسان در اعتراض به عدم رسیدگی به خواستهای خود و اخراج نماینده‌هایشان دست از کار کشیده و در محوطه کارخانه اقدام به برپایی تجمع اعتراضی کرده‌اند.

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران، کارفرمای این کارخانه صبح دیروز از ورود سه تن از نماینده‌های کارگران به نامهای حسین مرزبان، حسین الهیار و مهندس سعید رستمی به کارخانه جلوگیری کرد و به آنان اعلام نمود شما حق نداشتید به مدیریت کارخانه مراجعه کرده و خواستهای کارگران را مطرح کنید. این کارگران هر کدام ۱۸ سال سابقه کار دارند.

بدنبال واگذاری کارخانه ساسان به شخصی به نام یغماییان در آذر ماه ۸۸، این کارخانه در سال ۸۹ حدود ششصد نفر از کارگران قراردادی خود را اخراج کرد و از سال گذشته با تمام شدن دوره شورای کارخانه اجازه تشکیل شورا در این کارخانه را به کارگران نداد. در طول این مدت کارفرمای این کارخانه بدون پرداخت هزینه ایاب و ذهاب کارگران سرویسهای رفت و آمد آنان را قطع کرده است، همچنین ناهار کارگران را نیز بدون پرداخت هزینه ناهار به کارگران قطع نموده و در رابطه با پرداخت سنوات کارگرانی که بازنشسته می‌شوند فقط میزان حقوق آنان را مبنای پرداخت سنوات قرار داده است، این در حالی است که قبلاً سنوات کارگران بازنشسته با احتساب کل دریافتی کارگران محاسبه و پرداخت می‌شد.

بنا بر گزارشهای رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران در طول هفته‌های گذشته کارگران کارخانه ساسان با انتخاب نماینده‌هایی به مدیریت کارخانه مراجعه و طی مذاکراتی که در این مدت انجام گرفته بود خواستهای خود را در ۲۲ بند مطرح کردند اما کارفرما به جای رسیدگی به خواستهای کارگران صبح دیروز از ورود سه نفر ازنماینده‌های آنان به کارخانه جلوگیری کرد.

کارخانه ساسان پس از انقلاب ابتدا تحت مالکیت بنیاد مستضعفان قرار داشت که از طریق این بنیاد به جامعه الزهرا واگذار شده بود و نهایتاً در آذر ماه سال ۸۸ از جامعه الزهرا به شخصی به نام یغماییان واگذار شد و از آن تاریخ اخراج کارگران کارخانه ساسان آغاز شد بطوریکه در حال حاضر در بخش تولید این کارخانه فقط ۲۲۰ کارگر مشغول بکار هستند.

بنا بر آخرین گزارشهای رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران اعتصاب و تجمع کارگران کارخانه ساسان تا لحظه مخابره این خبر (ساعت ۱۰/۳۰) همچنان ادامه دارد و کارگران مصرانه خواهان بازگشت بکار نماینده‌های اخراجی خود و تحقق مطالباتشان هستند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید