خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۰, 19th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۳/۰۹ ساعت ۲:۴۴:۵۲

    خانه  > اعدام  >  محکومیت مجدد یک مامور ناجا به قصاص توسط شعبهٔ هم عرض

محکومیت مجدد یک مامور ناجا به قصاص توسط شعبهٔ هم عرض

خبرگزاری هرانا – یک مامور ناجا به نام “جواد” بعد از ارسال پرونده به شعبهٔ هم عرض توسط دیوان عالی کشور، در جلسه محاکمه مجدد به قصاص محکوم شد.

به گزارش فارس، عصر ‌۲۵ بهمن سال ۸۶ مأموران مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تهران بز‌رگ از طریق تماس مسئولان یکی از بیمارستان‌های شرق تهران از وقوع مرگ یک مرد جوان ۲۸ ساله بر اثر اصابت گلوله خبر دادند.

بررسی‌ها نشان داد برخی از شهروندانی که شاهد صحنه تیر خوردن این جوان بوده‌اند، دیده‌اند ۲ سرنشین یک ماشین گشت کلانتری ۱۴۴ جوادیه تهرانپارس به سمت خودروی پرایدی که این جوان، راننده آن بوده تیراندازی کرده و باعث زخمی شدن سرنشین و به قتل رسیدن این جوان شده‌اند.

بررسی از کلانتری نشان داد، ۲ مأمور کلانتری ۱۴۴ جوادیه تهرانپارس زمانی که قصد تحویل سلاح خود را داشته‌اند چندین فشنگ کم داشته‌اند که این موضوع از دید مسئول اسلحه خانه این کلانتری پنهان نمانده است.

این افراد بازداشت شدند و در بازجویی به ارتکاب شلیک به سمت خودروی پراید اعتراف کرده و مدعی شدند در حین عبور از خیابانی در حوالی تهرانپارس خارج از حوزه استحفاظی کلانتری خود به این خودرو و سرنشین آن مشکوک شده‌اند و او را تعقیب کرده‌اند تا نهایتاً زمانی که خودرو در ترافیک گرفتار شده است به سمت آن شلیک کرده‌اند.

وی افزود: با توجه به این اعتراف مشخص شد این ۲ مرد جوان که یکی از آن‌ها سرباز وظیفه و دیگری درجه دار بوده است متهمان اصلی پرونده مرگ این جوان ۲۸ ساله هستند.

جلسه رسیدگی به اتهام این افراد در شعبه ۷۱ دادگاه کیفری و در تاریخ ۴ خرداد سال گذشته آغاز شد و متهمان به دفاع از خود پرداختند که در ‌‌نهایت قاضی نورالله عزیزمحمدی، ‌ رئیس شعبه ۷۱ دادگاه کیفری‌ بعد از مشورت با مستشاران دادگاه، حکم متهمان را اعلام کرد.

طبق این رأی، ‌ جواد (متهم ردیف اول) به خاطر قتل عمد به قصاص و به علت تخریب عمدی خودروی مقتول به ۲ سال حبس محکوم شد. حسین، متهم ردیف دوم نیز، از اتهام آمریت در قتل عمد تبرئه و به دلیل تخریب عمدی خودروی مقتول، ‌به ۳ سال حبس محکوم شد.

پرونده برای رسیدگی و اعلام نظر به دیوان عالی کشور ارجاع داده شد که قضات دیوان عالی کشور بعد از بررسی پرونده و مشورت حکم صادره را نقض کرده و دستور رسیدگی در شعبه هم عرض را دادند.

پرونده برای رسیدگی مجدد به شعبه ۱۱۳ دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد که جلسه محاکمه شنبه گذشته و به ریاست قاضی محمدی کشکولی برگزار شد.

بعد از بیان دفاعیات متهمان، قضات دادگاه وارد شور شدند و حکم خود درباره متهمان را اینگونه صادر کردند: جواد، متهم ردیف اول به خاطر قتل عمد و تخریب خودروی مقتول به قصاص و ۲ سال حبس و همچنین حسین، متهم ردیف دوم، به اتهام آمریت در قتل عمد به حبس ابد و مشارکت در تخریب خودروی مقتول به ۲ سال حبس محکوم شد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید