خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۰, 19th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۳/۰۸ ساعت ۲۳:۰۵:۲۵

    خانه  > کودکان  >  تنبیه کودکان تا وقتی رنگ پوست شان عوض نشود، قانونی است!

تنبیه کودکان تا وقتی رنگ پوست شان عوض نشود، قانونی است!

خبرگزاری هرانا – رئیس کانون وکلای دادگستری با انتقاد از قوانین موجود در رابطه با مجازات در نظر گرفته شده برای والدینی که دست به کودک آزاری می زنند؛ به این مهم اشاره کرد که طبق قوانین جمهوری اسلامی، تا وقتی رنگ پوست کودک عوض نشود، تنبیه قانونی تلقی می شود.

بهمن کشاورز، حقوقدان و رئیس کانون وکلای دادگستری از حقوقدانانی است که معتقد است ما احتیاجی به تصویب قانون جدیدی در مورد کودک آزاری نداریم و به جای آن باید دولت به جای جاخالی دادن در این مورد، حمایت لازم را از کودکان به عمل بیاورد و قوانین موجود در این مورد را به طور درست اجرا کند.

بر اساس گزارش خبرآنلاین، رئیس کانون وکلای دادگستری با تشریح قوانینی که در مورد کودک آزاری در کشور وجود دارد، گفت: “در بند یک ماده ۵۹  قانون مجازات اسلامی، راجع به حدود تنبیه کودکان نکته‌ای وجود دارد. در این ماده گفته شده که در صورتی که پدر و مادری از حدود متعارف تنبیه تجاوز نکنند، بابت تنبیه کودکان مجازات نمی‌شوند. توصیفی که اداره حقوقی قوه قضاییه از تنبیه متعارف دارد این است که تنبیه متعارف آن است که باعث تغییر رنگ پوست نشود.”

او ادامه داد: “بنابراین من فکر می‌کنم که وقتی قانون حمایت از کودکان و نوجوانان می‌گوید که آزار جسمی کودکان و نادیده گرفتن عمدی سلامت جسمی و بهداشت آن‌ها ممنوع است، من تصور می‌کنم که نباید ما به ماده ۵۹ قانون مجازات اسلامی ماخوذ باشیم. این قانون مصوب سال ۷۰ است که برای بار چندم، اخیرا دوباره اجرای آزمایشی‌اش شروع شده. بنابراین من معتقدم که وقتی ما قانونی داریم که مصوب سال ۸۱ است و در آن هرنوع آزار و اذیت کودکان ممنوع شده، دیگر نباید به قانون سال ۷۰ عمل کنیم، برای اینکه بدون تردید زدن بچه و یا حتی تهاجم لفظی به او، باعث لطمه روحی به او می‌شود.”

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید