خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۰, 15th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۳/۰۸ ساعت ۱۴:۵۹:۴۵

    خانه  > سایر گروهها  >  دستگیری ۵۹۵ نفر تحت عنوان اراذل و اوباش در تهران

دستگیری ۵۹۵ نفر تحت عنوان اراذل و اوباش در تهران

خبرگزاری هرانا – فرمانده پلیس پایتخت از آغاز طرح امنیت محله محور پلیس تهران از امروز به صورت رسمی خبر داد و گفت: این طرح در ۳۷۵ محله تهران در قالب برخورد با مقوله‌های سرقت، اراذل و اوباش، معتادان ولگرد، خرده فروشان مواد مخدر و… اجرا می‌شود و تا پایان امسال ادامه دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار حسین ساجدنیا در نشست خبری که ظهر یکشنبه برگزار شد با اعلام اینکه طرح امنیت محله محور از چند روز گذشته به صورت آزمایشی اجرا شده، از آغاز رسمی این طرح از امروز خبر داد.

به گفته وی، پلیس با رصد نقاط آلوده شهر طرح امنیت محله محور را در ۹ موضوع اجرا می‌کند.

ساجدی نیا افزود: این طرح در ۳۷۵ محله تهران و در قالب برخورد با مقوله‌های سرقت، اراذل و اوباش، معتادان ولگرد، خرده فروشان مواد مخدر و سایر مواردی که به عهده پلیس است و خواسته به حق مردم نیز هست اجرا می‌شود و تا پایان امسال ادامه دارد.

رئیس پلیس پایتخت در مورد برخورد با پدیده رمالی اظهار داشت: این مقوله در حوزه پلیس آگاهی و پلیس امنیت دنبال می‌شود. در سال گذشته و همچنین چند ماه ابتدایی امسال تعدادی را در این زمینه دستگیر کرده‌ایم.

وی افزود: دستگیری در این خصوص به دو صورت است. یا با شکایت شاکی خصوصی و یا با گزارش‌هایی که از طریق مردم به ما می‌رسد و ما پس از بررسی برخورد می‌کنیم.

سردار ساجدنیا همچنین در خصوص برخورد با دارندگان گیرنده‌های ماهواره بیان داشت: این طرح از چند سال قبل جزو ماموریت‌های ناجا بوده و شاید به خاطر بعضی اولویتهای مهم‌تر کمرنگ شده باشد ولی هیچگاه محو نشده است.

وی گفت: در حال حاضر حکمی که مرجع قضائی به ما می‌دهد برای جمع آوری دیش‌های ماهواره است ما در این زمینه تابع حکم قضائی هستیم.

رئیس پلیس تهران برخورد با مواد فروشان در منطقه فرحزاد را یکی دیگر از محورهای طرح امنیت محله محور در پایتخت دانست و گفت: در این زمینه وضعیت بهتری نسبت به قبل داریم ولی همچنان برخورد‌ها را ادامه خواهیم داد. همچنین هشت نقطه دیگر در تهران که آلودگی دارد شناسایی شده و در این طرح با همه آن‌ها برخورد می‌شود.

ساجدنیا تصریح کرد: از آغاز آزمایشی این طرح، تا کنون ۵۹۵ نفر از اراذل و اوباش سطح یک و بالغ بر ۳۰۰ مواد فروش دستگیر و ۶۰۰ کیلوگرم مواد مخدر کشف شده است. همچنین هزار و ۶۰۰ کارتن خواب نیز جمع آوری شده‌اند.

وی افزود: همچنین ما در این طرح با کمپهای غیرمجاز که از روش‌های غیرعلمی برای ترک اعتیاد استفاده می‌کنند برخورد می‌کنیم که تا کنون بالغ بر ۶۰ مرکز جمع‌آوری شده‌اند.

رئیس پلیس پایتخت در مورد امنیت تفرجگاه‌ها بیان داشت: در این زمینه پلیس کوهستان با تجهیزات جدید راه اندازی شده که فعالیت‌های خود را در ۶ محور کوهستانی تهران آغاز کرده و در برخی موارد کار امدادی هم انجام می‌دهند. همچنین در بعضی پارک‌های بزرگ نیروهای پلیس مستقر شده‌اند و مابقی نیز تحت کنترل پلیس هستند.

به گفته ساجدی نیا، مزاحمت‌های نوامیس در سالهای گذشته به صورت محسوسی کاهش داشته است ولی ما همچنان قاطعانه در این زمینه با مجرمین برخورد می‌کنیم.

وی در رابطه با اقدامات انجام شده پلیس برای برگزاری مراسم رحلت امام خمینی (ره) در سال جاری اعلام کرد: از یک ماه پیش قرارگاه روح‌الله راه‌اندازی شده و فعالیت‌های ما در دو بخش راهنمایی و رانندگی و امنیتی و انتظامی انجام شده و پلیس تهران بزرگ نیز در این ایام به صورت صد درصد آماده باش است.

 

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید