خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۰, 13th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۳/۰۳ ساعت ۸:۴۹:۴۶

    خانه  > کارگران  >  درانفجار و آتش سوزی در پالایشگاه آبادان دو نفر کشته و بیست و پنج نفر زخمی شدند

درانفجار و آتش سوزی در پالایشگاه آبادان دو نفر کشته و بیست و پنج نفر زخمی شدند

خبرگزاری هرانا – دو نفر بر اثر انفجار و آتش سوزی  در یکی از واحدهای بنزین سازی پالایشگاه آبادان کشته و شماری زخمی شدند. برخی خبرگزاری های ایران  علت این حادثه را  نقص فنی  و برخی دیگر نشت گاز گزارش کرده اند.

به گزارش رادیو فردا، این آتش  سوزی در حالی  روی داد که محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهوری اسلامی  صبح امروز در سالگرد آزادی خرمشهر برای افتتاح  واحد بنزین سازی به این پالایشگاه رفته بود.

به گزارش فارس از محل حادثه حاکی است، مسئولان حاضر در پالایشگاه آبادان حادثه آتش‌سوزی پالایشگاه همزمان با مراسم افتتاحیه مرحله اول فاز ۳ با حضور رئیس جمهور در روز جاری را به دلیل نشت گاز مایع فشرده LPG دانستند و اعلام کردند ۲۵ نفر زخمی شده و یک نفر به دلیل سوختگی شدید کشته شد.

این در حالی است که بنابر گفته شاهدان عینی پس از افتتاح رسمی فاز ۳ پالایشگاه آبادان توسط رئیس جمهور و حضور در اتاق کنترل آتش‌‌سوزی نخست رخ داد که بلافاصله امدادگران و آتش‌نشانان برای مهار آتش در صحنه حاضر شدند اما لحظاتی بعد و پس از مهار این حادثه آتش‌سوزی دوم رخ داد.

بنابراین گزارش، حضور امداگران و آتش‌نشانان در صحنه ، آتش‌سوزی دوم باعث زخمی شدن ۲۵ نفر شد.

درحالی که هنوز آمار رسمی از تعداد کشته‌شدگان و مجروحان این دوحادثه اعلام نشده است، بنابر گفته شاهدان عینی دست کم چهار نفر کشته و ۲۰ نفر زخمی شده‌اند اما منابع رسمی اعلام کرده‌اند یک نفر کشته و ۲۵ نفر مجروح شده‌اند.

دود غلیظی همچنان فضای آسمان آبادان را فرا گرفته است..

 

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید