خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  تشدید فضای امنیتی در دانشگاه علم و صنعت

تشدید فضای امنیتی در دانشگاه علم و صنعت

همزمان با نزدیک شدن به سوم خرداد ماه، دانشجویان سبز دانشگاه علم و صنعت به طرق مختلف در حال اطلاع رسانی برای اعتصاب و تعطیلی کلاس های درس این دانشگاه هستند.

به گزارش دانشجو نیوز، در روزهای گذشته علی رغم اینکه که فضای امنیتی بی سابقه ای در دانشگاه علم و صنعت طی سالیان گذشته حکم فرما بوده، دانشجویان علم و صنعت با شعارنویسی، چسباندن برچسب های ۳ خرداد و شهید کیانوش آسا و همچنین پخش گسترده بیانیه های اعتصاب و تعطیلی کلاس ها در دانشگاه علم و صنعت برای بزرگداشت دومین سالگرد شهادت مهندس کیانوش آسا، به اطلاع رسانی و تبلیغ برای این حرکت اعتراضی مسالمت آمیز می پردازند. این حرکت اعتراضی دانشجویان سب شده است که روزانه ده ها تن از مسئولین حراست دانشگاه به همراه نیروهای جدیدالورود به دانشگاه تحت عنوان “ضابطین منشور اخلاقی” و کارکنان دانشگاه دائماً در حال گشت زنی در سطح دانشگاه برای مقابله با این حرکات اعتراضی و پاک کردن دیوارها از برچسب های اعتراضی و جمع کردن بیانیه ها باشند به طوری که در محل های خاصی در دانشگاه (مانند سلف غذاخوری، تریای دانشگاه، محوطه ی کانون های فرهنگی، پارک شهید آسا و…) تعدادی نیروی ثابت در تمام طول روز مستقر شده و دانشجویان را زیر نظر دارند.

این در حالی است که با شروع سال تحصیلی جدید صدها دوربین مدار بسته ی امنیتی در جای جای دانشگاه علم و صنعت (مانند دانشکده ها، پسلف های غذاخوری، خیابان های دانشگاه، پارک شهید آسا و…) نصب شده بود اما با این حال مسئولین دانشگاه کماکان نتوانسته اند جلوی این حرکات اعتراضی بایستند.

پیش از این دانشجویان این دانشگاه با انتشار فراخوانی، اعلام کرده بودند: “در روز سوم خرداد ماه، در کلاس های درس حاضر نمی شویم و با حضور در دانشگاه و گذر از “پارک آسا” و ذکر فاتحه برای شادی روح کیانوش، یاد و خاطره کیانوش و همه شهدای جنبش سبز را زنده نگه خواهیم داشت.”

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید