خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۰, 18th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۲/۳۱ ساعت ۹:۴۷:۰۹

    خانه  > اقلیت های ملی  >  بیش از پنج سال حبس برای ۱۱ فعال سیاسی و مدنی آذربایجان

بیش از پنج سال حبس برای ۱۱ فعال سیاسی و مدنی آذربایجان

خبرگزاری هرانا – شعبهٔ دو دادگاه انقلاب تبریز پس از برگزاری سه جلسهٔ بازپرسی، رای به محکومیت ۱۱ فعال سیاسی آذربایجانی داد.

به گزارش آذوح، به موجب رای دادگاه آقایان آیدین خواجه‌ای، شهرام رادمهر، یونس سلیمانی، محمود فضلی، نعیم احمدی، یاشار کریمی و خانم حمیده فرج‌زاده هر کدام به تحمل ۶ ماه حبس تعذیری محکوم گردیده‌اند.

هم چنین آقایان علیرضا عبداللهی، بهبود قلیزاده و اکبر آزاد هر کدام به تحمل ۶ ماه حبس تعلیقی به مدت ۵ سال محکوم شده‌اند. آقای حسن رحیمی نیز پس از تحمل نزدیک به ۴ ماه حبس انفرادی از اتهامات وارده تبرئه شده است.

این در حالی است که تمامی این فعالین شناخته شدهٔ آذربایجانی با اتهامات عضویت در شورای مرکزی حزب گاموح، اقدام علیه امنیت ملی، تبلیغ علیه نظام و… نزدیک به هشت ماه را در بازداشت موقت و بیش از ۵ ماه را در سلولهای انفرادی سپری کرده‌اند.

پیش از این نیز پیش بینی می‌گردید دلیل طولانی نمودن مراحل دادگاه این فعالین و تاخیر در صدور رای، ترس و تردید نیروهای امنیتی از صدور احکام سنگین برای آنان و بروز ناآرامی‌ها در پی آن باشد.

گفتنی است دادگاه سه فعال سیاسی آذربایجانی، آقایان یوروش مهرعلی بیگلو و لطی حسنی و خانم زهرا فرج‌زاده نیز روز یکم خرداد برگزار خواهد گردید

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید