خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۰, 19th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۲/۲۹ ساعت ۸:۲۷:۰۷

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  محکومیت سیامک سهرابی، فعال دانشجویی به ۵ سال حبس تعلیقی

محکومیت سیامک سهرابی، فعال دانشجویی به ۵ سال حبس تعلیقی

خبرگزاری هرانا – سیامک سهرابی، فعال دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف طی حکمی از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به اتهام اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی به ۵ سال حبس محکوم شد. مطابق حکم صادره مدت محکومیت وی به مدت ۵ سال به حالت تعلیق در خواهد آمد.

سیامک سهرابی چهارشنبه ۲۴ فروردین ۹۰ با گذشت ۴۵ روز از زمان بازداشت و با تامین قرار کفالت از زندان اوین آزاد شد. دادگاه این عضو انجمن اسلامی دانشجویان ۵ اردیبهشت ماه جاری با حضور وکلای وی آقایان دکتر یوسف مولایی و صالح نیکبخت در شعبهٔ ۲۶ دادسرای عمومی و انقلاب تهران به ریاست قاضی پیرعباسی تشکیل شد. وی نخستین فرد از دانشجویان بازداشت شده در جریان تجمع ۲۵ بهمن ۸۹ دانشگاه شریف است که در دادگاه محاکمه و محکوم می‌شود.

 

به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر، سیامک سهرابی رئیس هیئت رئیسه شورای عمومی انجمن اسلامی دانشجویان، نماینده انجمن اسلامی در شورای فرهنگی دانشگاه و دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی عمران روز دوشنبه ۹ اسفند ۸۹ توسط مٱموران امنیتی هنگام خروج از دانشگاه بازداشت و به زندان اوین منتقل شده بود.

وی که پیش از این عضو شورای صنفی دانشکده مهندسی عمران و شورای صنفی دانشگاه نیز بوده است، پیش از بازداشت در نامه‌ای خطاب به رضا روستا آزاد، سرپرست موقت دانشگاه شریف از عملکرد وی در برخورد و اعمال فشار بر دانشجویان انتقاد کرده و خواهان تلاش وی برای آزادی دانشجویان بازداشتی شریف شده بود.

لازم به یادآوری است در پی تجمع ۲۵ بهمن ۸۹ در دانشگاه صنعتی شریف ۱۸ تن از دانشجویان این دانشگاه توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند. از این عده هم‌اکنون تنها علی‌اکبر محمدزاده، دبیر انجمن اسلامی دانشجویان این دانشگاه با گذشت بیش از سه ماه از زمان دستگیری در بازداشت بسر می‌برد. وی طی هفته‌های گذشته پس از تحمل قریب به دو ماه سلول انفرادی ابتدا به سوئیتی چند نفره در بند ۲۰۹ و سپس به بند امنیتی ۳۵۰ زندان اوین منتقل شد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید