خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۰, 21st of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۲/۲۸ ساعت ۱۴:۲۲:۲۳

    خانه  > اندیشه و بیان  >  داوود سلیمانی به مرخصی آمد

داوود سلیمانی به مرخصی آمد

خبرگزاری هرانا – داوود سلیمانی پس از بیست و سه ماه حبس برای دومین بار به مرخصی آمد.

داوود سلیمانی که در اولین روزهای پس از انتخابات مهندسی شده بازداشت شد، در طول بیست و سه ماه گذشته تنها دو روز مرخصی داشته  و این بار گفته می شود برای پنج روز به مرخصی آمده است. 

داوود سلیمانی در بیستم و سه ماه از بازداشت غیرقانونی اش از حداقل امکانات رفاهی برای یک زندانی محروم بوده است.
دکتر داوود سلیمانی، زندانی سیاسی، عضو شورای مرکزی جبهه مشارکت و استاد دانشگاه تهران، چندی پیش در نامه ای سرگشاده خطاب به همسر و فرزندان خود، نسبت به ظلم ها و قانون شکنی هایی که در دو سال اخیر بر وی رفته پرده برداشته و خاطر نشان کرده است که “هیچگاه نخواسته ام حقیقت را فدای مصلحتی نمایم که در آن مصلحت دون شرافت و اخلاق و عقیده بوده است. پس می گویم راضی ام به رضای خدا و شما نیز- می دانم که برایتان مشکل است- ولی راضی به رضای او باشید.”

به گزارش منابع خبری جرس از زندان رجایی شهر، این اصلاح طلب دربند  که از مدتها پیش از حق تماس تلفنی محروم شده بود، اینک حتی از امکان هوا خوری هم نیز بی بهره است.

این عضو شورای مرکزی جبهه مشارکت و استاد دانشگاه که خرداد ماه ۱۳۸۸ ودر جریان حوادث بعد از انتخابات بازداشت شده بود، توسط شعبه ١۵ دادگاه انقلاب تهران به شش سال حبس و ده سال محرومیت از فعالیت در احزاب و‎ ‎مطبوعات محکوم گردید، که شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر استان، محکومیت وی را‏‎ ‎از شش سال به سه سال کاهش داد‏‎.‎

سلیمانی خردادماه امسال بعد از انتشار نامه سرگشاده‌ای به رهبر جمهوری اسلامی، همراه با عیسی سحرخیز و رسول بداغی، از زندان فردیس به زندان رجایی‌شهر منتقل گردید.
سلیمانی در نامه سرگشاده‌ خود به رهبری، با شرح آن‌چه در زمان بازجویی بر وی رفته بود، خواستار اعزام گروهی از سوی رهبری برای رسیدگی به امور زندانیان شده بود.

این فعال اصلاح طلب از هرگونه امکان مرخصی تاکنون بی بهره بوده و به رغم وعده های داده شده و قرار وثیقه، حتی به یک مرخصی کوتاه هم نیامده بود.

داوود سلیمانی عضو شورای مرکزی جبهه مشارکت و استاد دانشگاه و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس و معاون دانشجویی دانشگاه تهران در دوره اصلاحات (زمان ریاست جمهوری محمد خاتمی) بود.

وی در سال ۷۸ و در زمان حمله‌ لباس‌شخصی‌ها به کوی دانشگاه تهران نقش مؤثری در افشای جنایت‌های لباس‌شخصی‌ها و عوامل سرکوبگر نیروی انتظامی در حمله به کوی دانشگاه داشت.

گفتنی است چندی پیش داوود سلیمانی بدنبال ناراحتی قلبی دربهداری زندان رجایی شهر بستری شده بود.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید