خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۰, 14th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۲/۲۷ ساعت ۱۱:۴۷:۴۲

    خانه  > اقلیت های ملی  >  هرانا؛ حکم سنگین یکی از زندانیان سیاسی کرد محبوس در زندان زنجان

هرانا؛ حکم سنگین یکی از زندانیان سیاسی کرد محبوس در زندان زنجان

خبرگزاری هرانا – وحید نبی زاده شهروند سلماسی بر اساس حکم دستگاه قضایی به ۲۵ سال زندان محکوم شد.

به گزارش هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران  وحید نبی زاده ۲۸ ساله فرزند زبیر اهل روستای گل ادم از توابع شهرستان سلماس در سال ۱۳۸۵ توسط عوامل وزارت اطلاعات شهرستان سلماس به اتهام همکاری با یکی از احزاب کردی بازداشت و بعد از ۲ ماه با قید وثیقه سنگین بصورت موقت ازاد و در دادگاه تبرئه می شود.

وی در سال ۱۳۸۷ با خودروی شخصی خود بصورت اژانس مشغول به کار بوده در جاده بین روستایی سه راه روستای هبلران بصورت اتفاقی با درگیری نیروهای سپاه و پژاک مواجه می شود که این درگیری منجر به کشته شدن یکی از نیروهای سپاه می شود بر این اساس بعد از دور شدن از محل حادثه خودروی ایشان با مشکل فنی روبرو شده و مجبور به رها کردن خودرو در کنار جاده نزدیک به محل درگیری حادثه شده و خودش از محل واقعه متواری میشود. بعد از چند روز پدر و برادرش توسط نیروهای امنیتی بازداشت و بر اثر فشار و شکنجه بر خانواده وی مجبور به معرفی خود میشود.

بعد از معرفی پدر و برادرش ازاد و نامبرده بعد از ۴ ماه بازداشت در وزارت اطلاعات این شهرستان به زندان سلماس منتقل گردیده و بعد از دادگاهی و حکم صادره به اعدام محکوم گردید بر اساس سابقه قبلی و تبرئه شدن این حکم به ۲۵ سال زندان قطعی کاهش یافت. نامبرده حدود یک و نیم سال پیش به زندان زنجان تبعید و دوران محکومیت خود را در انجا می گذراند.

شایان ذکر است که خودروی شخصی این شهروند نیز توسط وزارت اطلاعات مصادره گردیده و همزمان با خبر حکم اعدام به خانواده وی، پدرش دچار سکته مغزی شده و هم اکنون فلج و طی این مدت در وضعیت وخیم جسمی قرار دارد.

این شهروند بدون اثبات و دلیل قانع کننده ای و همچنین بخاطر بایگانی کردن فرد کشته شده از نیروهای سپاه از طرف مقامات قضایی متحمل این حکم سنگین شده است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید